Fałszywe przeświadczenia prześladują branżę kantorów internetowych od początku. Pomimo faktu, że są najtańszymi operatorami na rynku, zrozumienie zasad na jakich funkcjonują nie jest najłatwiejsze. Zweryfikujmy 5 mitów na temat e-kantorów, które pomogą ci zrozumieć ten biznes. Zaczynamy!

„Z kantorów internetowych opłaca się korzystać tylko firmom”

Nie! Opłata za wymianę waluty to spread walutowy, który jest zawarty w kursach sprzedaży i kupna walut. Podczas gdy w bankach i kantorach tradycyjnych spread wynosi od 2,4% do 7,4%, w kantorach spread walutowy jest mniejszy niż 1%. Na przykład kurs euro online w kantoronline.pl zawiera tylko 0,6% spreadu i każdy może po takim kursie wymienić walutę – niezależnie od ilości kupowanych jednostek waluty. Dlatego każdemu, bez względu na to czy kupuje 200 euro, czy 20 000 opłaca się korzystać usług kantorów internetowych.

„Kantory internetowe działają na granicy prawa”

Nie. Kantory internetowe są nadzorowane zarówno przez Komisję Nadzoru Finansowego, jak i Urząd Ochrony Danych Osobowych. Regulamin korzystania z kantoru internetowego jasno określa zasady na jakich funkcjonuje – m.in. podlega ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Dlatego w kantorach online nie można wymieniać waluty anonimowo, trzeba zostać zweryfikowanym użytkownikiem podając m.in. numer dowodu osobistego.

„Wymiana walut online jest niebezpieczna”

Wymiana walut w kantorach internetowych jest bezpieczna w ten sam sposób, jak korzystanie z bankowości internetowej. Jeśli zachowamy odpowiednią dozę rozsądku (np. nie będziemy dokonywać transakcji przez niezabezpieczoną sieć), nasze środki na rachunku będą bezpiecznie. Warto wiedzieć, że kantory internetowe działając na styku finansów i nowych technologii nieustannie rozwijają zabezpieczenia swoich systemów, niejednokrotnie przodując w rozwiązaniach fintech.

„Utrzymanie konta walutowego jest drogie”

To również nieprawda. Banki prześcigają się w oferowaniu klientom korzystnych ofert kont walutowych. Można łatwo znaleźć ofertę, w której prowadzenie konta jest bezpłatne, a płacimy jedynie za dołączoną kartę płatniczą. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jeśli chodzi o wygodę – zyskujemy wiele. Kto chciałby jechać na wakacje z 1000 euro w kieszeni? Noszenie przy sobie takich kwot w obcym kraju jest niekoniecznie rozsądne. W razie kradzieży, kartę płatniczą można szybko zablokować, natomiast w przypadku kradzieży gotówki, nie pozostaje nic innego jak pogodzić się ze stratą.

„Z kantorów internetowych nie można wysłać przelewu za granicę”

To również nieprawda, ponieważ wiele kantorów internetowych oferuje nie tylko bezpłatne przelewy krajowe, ale także bardzo tanie przelewy do krajów pochodzących ze Strefy Euro, jak i krajów za granicą, poza tą strefą. Dlatego obecnie serwisy wymiany walut online są chętnie wykorzystywane przez firmy eksportowe lub importowe, które zlecają przelewy zagraniczne swoim kontrahentom. Jeśli prowadzisz firmę o charakterze międzynarodowym, przeczytaj koniecznie: 6 największych zagrożeń dla eksporterów.

Podsumowując

Te wszystkie fakty na temat kantorów internetowych brzmią dla Ciebie zbyt pięknie, by mogły być prawdziwe? Po prostu sprawdź je, rejestrując się w jednym z największych i najdłużej działających na rynku serwisów wymiany walut – kantoronline.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here