Według najnowszego raportu amerykańskiego biura ds. Spisów ludności wskaźnik przyrostu liczby startupów i małych firm pozostaje w tyle za stopą ich upadku lub zamknięcia
Według najnowszego raportu amerykańskiego biura ds. Spisów ludności wskaźnik przyrostu liczby startupów i małych firm pozostaje w tyle za stopą ich upadku lub zamknięcia. 400 000 firm urodziło się, natomiast 470 000 się zamknęło, a stratedzy ekonomiczni uważają to za niepokojące.
W tych początkowych dniach, startupy mają milion problemów do pokonania – intensywna konkurencja o pieniądze klientów, rynek i kapitał, lista jest długa. Nie pozwól, aby twoje przedsięwzięcie stało się jednym z tych nieudanych, pozostając świadomym tych przewidywalnych – ale możliwych do uniknięcia – problemów, które mogą wpłynąć na jego wzrost i rozwój.
1. Brak wsparcia
Ostatnie badania pokazują, że większość startupów i małych firm jest finansowana z oszczędności założycieli. Według raportu opublikowanego przez firmę Gallup, 79% osób, które rozpoczęły swoją małą działalność (z pięcioma lub mniej pracownikami, w tym z sobą), skorzystało z osobistych oszczędności, aby sfinansować swoje marzenie. To może wydawać się zdrowsze niż podejmowanie dodatkowych inwestycji i pożyczek, ale jeśli założyciele nie będą mieli dobrej sytuacji finansowej, sprawy będą niepokojące w krótkim czasie.
2. Trudności podczas rozrastania się firmy
Wiele małych firm i startupów technologicznych jest zaskoczonych, kiedy odnosi sukcesy. Wiele z nich nie ma żadnego planu na wzrost w sposób odpowiedzialny i skuteczny, a inni kończą działalność w momencie szukania funduszy na rozwój. Uświadom sobie, że zbyt dużo pieniędzy na wczesnym etapie może pozbawić cię radości z pielęgnowania swojego raczkującego biznesu. Jeśli osiągnąłeś odpowiedni poziom dopasowania do rynku produktów, masz dobry produkt i inteligentny i ekonomiczny kanał sprzedaży, to jest odpowiedni czas, abyś pomyślał o rozwoju.
3. Słaby zespół
Utalentowana, zaangażowana i odpowiedzialna siła robocza stanowi podstawowy fundament udanego startupu. Od samego początku twoim celem powinno być zatrudnianie i trenowanie najbardziej efektywnych osób, które będą mogły przejąć większe role i zastąpić cię w razie twojej nieobecności, gdy biznes będzie się rozwijał. Decyzje o zatrudnieniu należy podejmować ostrożnie. Jeśli uważasz, że nie masz czasu, upewnij się, że korzystasz z zewnętrznej pomocy i wskazówek.
Nie bój się skorzystać z takich dobrodziejstw, jak doradztwo biznesowe. Skontaktuj się z firmą AmBiznes z Poznania, aby dowiedzieć się więcej na temat coachingu, szkoleń i tego, jak doradztwo biznesowe może wpłynąć na dynamiczny rozwój twojej firmy.
4. Niezgodność partnera
We wczesnych latach działalności twoja wspólna pasja i marzenia o firmie mogły ukryć wszystkie inne drobne problemy lub nieporozumienia, które ty i twój partner możecie mieć. Niekompatybilność partnerów staje się bardziej widoczna, gdy startup zaczyna rosnąć i rozwijać się. Mogą pojawić się spory dotyczące strategii wzrostu i ekspansji, sposobu, w jaki produkty i usługi muszą być sprzedawane i tak dalej. Jako założyciel, emocjonalnie inwestujesz w firmę, często w bardzo dużym stopniu. To stanowi doskonałą bazę dla konfliktów. W wielu przypadkach tarcie powstaje, gdy partner uważa, że ponosi zbyt dużą część odpowiedzialności lub uważa, że jego współzałożyciele są mniej zaangażowani w firmę.
5. Malejąca gotówka
Obok problemów z zespołem, pieniądze (lub ich brak) okazują się być powodem, dla którego tak wiele startupów przestaje działać – i to nie tylko w przypadku przedsięwzięć technologicznych. Zarządzanie przepływem środków pieniężnych jest jednym z najważniejszych obowiązków przedsiębiorcy. Istnieje wiele młodych firm, które chcą zbudować coś długoterminowego dzięki konkretnemu produktowi, który zmieni nasz świat na lepsze. Nie wszystkie jednak przetrwają na bezlitosnym rynku. Upewnij się, że twoja firma odniesie sukces – pomoże ci w tym doradztwo biznesowe w wykonaniu profesjonalistów. Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl aby uzyskać więcej szczegółów na temat oferty.