Wszystkie dobre hotele konferencyjne powinny mieć sale konferencyjne. To oczywiste. Firma, która wysyła swoich pracowników na konferencje, pragnie, aby czuli się oni tam dobrze i komfortowo.

Co powinno znaleźć się w dobrze zaopatrzonej sali konferencyjnej?

Duży stół

Stół powinien być owalny, ponieważ w skrajnych krańcach stołu zasiadają zazwyczaj osoby decyzyjne, których głos liczy się w głosowaniu. Stół powinien stanowić punkt centralny sali konferencyjnej. Każdy obiekt konferencyjny powinien składać się właśnie z tego rodzaju mebla. Na stole powinny znajdować się wszelkie notatki  gadżety niezbędne w konferencji.

Wygodne krzesła

To chyba najważniejszy punkt. Na krześle podczas konferencji spędza się zazwyczaj kilka godzin. Po takim czasie zmęczony jest nie tylko kręgosłup, ale również nogi i stawy. Na tym celu nie wolno oszczędzać. Krzesła powinny mieć regulowane wysokości, aby każdy mógł dopasować się do stołu indywidualnie. Obicie powinno być miękkie.

Rzutnik

Duży, działający rzutnik to kolejna bardzo ważna rzecz w sali konferencyjnej. Na rzutniku widoczna jest zazwyczaj wcześniej wykonana prezentacja, która ułatwia zrozumienie i uporządkowanie wielu problemów. Często bywa jednak tak, że rzutnik jest popsuty, przez co nie ma możliwości wyświetlania prezentacji. To okropne. 

Dozownik na wodę

Dozowniki na wodę stają się coraz popularniejsze w wielu instytucjach. Dzięki nim istnieje możliwość nalania wody za darmo. Niektóre osoby zapominają o kupnie wody, dlatego w przypadku, kiedy czują się spragnieni i odwodnieni, wówczas mogą nalać sobie czystej i świeżej wody, bez przerywania wygłaszania prezentacji. Wychodzenie z sali konferencyjnej przez poszczególnych uczestników może być bardzo irytujące i rozpraszające. Nie można o tym zapominać. 

Dekoracje

Dzięki dekoracjom ludzie w sali czują się komfortowo i miło. Doniczki z kwiatami, obrazy, czy gustowne rolety mogą sprawić, że cała sala będzie prezentowała się bardzo efektownie. To niewielki szczegół, a ma ogromne znaczenie. Dekoracje dodają ciepła pomieszczeniu.

Światło

Odpowiednie oświetlenie to podstawa. Dzięki niemu każdy będzie dokładnie widział slajdy. Możliwe będzie również robienie skrupulatnych notatek dotyczących zebrania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here