auto w leasing

Leasing https://habzafinanse.com.pl/leasing-czy-kredyt-czesty-problem-przedsiebiorcow/ kojarzy nam się najczęściej z firmami, które dzięki niemu stają się posiadaczami nowych samochodów. Warto jednak wiedzieć, że w leasing można wziąć nie tylko auto, ale także maszyny a co więcej z leasingu mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne. Kto może wziąć auto w leasing i na czym on polega? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie.

Co to jest leasing?

Jest to produkt, który łączy w sobie dzierżawę i kredyt. Może on się stać alternatywą dla tradycyjnego kredytu gotówkowego lub samochodowego i pozwala nam cieszyć się nowym autem w atrakcyjnej cenie. W czasie trwania umowy leasingowej nie staniesz się prawowitym właścicielem auta, a jedynie je wypożyczasz. Leasingobiorca zobowiązuje się do przestrzegania zasad korzystania z auta, które zawarte są w umowie, a po zakończeniu trwania umowy może, lecz nie musi wykupić auto za niższą cenę niż wartość rynkowa. Leasing jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które często lubią zmieniać auta i nie chcą inwestować na raz kilkudziesięciu tysięcy w samochód, który za jakiś czas i tak będą chcieli wymienić.

Leasing konsumencki

Tak jak już wspomnieliśmy, leasing kojarzy się najczęściej z firmami i osobami, które prowadzą własne przedsiębiorstwa. Istnieje jednak leasing konsumencki, który przewiduje wypożyczenie auta osobie prywatnej. Taki leasing ma podobne cechy do leasingu dla firm, jednak wiąże się z mniejszą liczbą formalności do wypełnienia niż np. kredyt samochodowy.

Od osoby prywatnej jest zazwyczaj wymagane ok. 10% wkładu własnego, aby mogła zacząć korzystać z wymarzonego auta. Tak samo, jak w przypadku firm leasing podzielony jest na miesięczne raty oraz jasno określony jest czas, przez który można wypożyczać auto, a później je wykupić. Dzięki leasingowi konsumenckiemu zwykła osoba, która nie ma własnej działalności gospodarczej również może często zmieniać auta, którymi jeździ, jednak nie odczuje ona tak, jak przedsiębiorca korzyści podatkowych.

Samochód na kredyt czy w leasing?

Leasing czy kredyt dla firm? Właśnie takie pytanie bardzo często zadają sobie początkujący przedsiębiorcy, którzy dopiero startują z własnym biznesem. Warto w tym przypadku wziąć pod uwagę dostępność obu tych rozwiązań. Banki często niechętnie pożyczają początkującym biznesmenom pieniądze z uwagi na ich niską zdolność kredytową i niepewną pozycję na rynku. Leasing jest bardziej dostępny i mogą z niego skorzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni przedsiębiorcy. Leasing czy kredyt dla firm – to która z tych opcji będzie korzystniejsza, zależy od warunków, jakie zostaną Ci zaproponowane. Staraj się szukać najlepszych okazji i wybierz sposób finansowania auta, który w danym momencie będzie odpowiadał Ci najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here