wynagrodzenie pracownika niepełnosprawnego

Osoby posiadające niepełnosprawności mogą być bardzo dobrymi pracownikami. Pracodawca może zyskać oddanego, wykwalifikowanego pracownika, natomiast osoba niepełnosprawna może zacząć zarabiać i rozwijać się tak, jak inni. Co więcej, przy zatrudnieniu takiego pracownika pracodawcy przysługują także określone benefity.

Państwo wspiera tych przedsiębiorców, którzy decydują się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych. W tym celu powstał PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest to urząd oferujący szeroką gamę programów pomocowych skierowanych do osób niepełnosprawnych i zakładów pracy.

Dzięki PFRON pracodawca zatrudniający osobę z niepełnosprawnością może także otrzymać na nią szereg dofinansowań – wśród nich znajdują się dofinansowania na wynagrodzenie pracownika niepełnosprawnego wypłacane przez pracodawcę.

Kiedy pracodawca może otrzymać dofinansowanie na wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej?

Aby pracodawca mógł dostać dofinansowanie na wynagrodzenie osoby niepełnosprawnej, musi on spełniać określone wymagania. Głównym z nich jest prowadzenie zakładu pracy chronionej, a także odpowiednia liczba zatrudnionych pracowników. Przedsiębiorca nie może także zalegać ze zobowiązaniami względem PFRON w wysokości przekraczającej 100 złotych.

Spełnienie odpowiednich wymogów pozwoli pracodawcy na uzyskanie odpowiedniego dofinansowania, dzięki któremu koszt pracy osoby niepełnosprawnej może być niższy. To korzyści zarówno dla takiego pracownika, który może łatwiej znaleźć zatrudnienie, jak i dla pracodawcy, który jest premiowany za pomoc w jego aktywizacji na rynku pracy.

Ile wynosi dofinansowanie na wynagrodzenie niepełnosprawnego?

Wysokość dofinansowania na wynagrodzenie dla osoby niepełnosprawnej jest zależna od jej stopnia niepełnosprawności oraz od tego, czy posiada ona schorzenie specjalne. Dofinansowanie może wynosić miesięcznie od 450 złotych do nawet 2400 złotych.

Więcej dokładnych informacji dotyczących dofinansowań do wynagrodzeń dla pracowników niepełnosprawnych uzyskać można na stronach PFRON i Zielonej Linii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here