Czy student może założyć konto przez internet

Na konto zakładane przez internet decyduje się coraz większa liczba osób. Wygoda takiego rozwiązania jest duża. Nie trzeba się bowiem w takim przypadku udawać do placówki banku, która jest czynna tylko w określonych godzinach oraz czekać długo w kolejce. Konta bankowe zakładają nie tylko osoby dorosłe, które już pracują i prowadzą gospodarstwa domowe. Wśród osób, które chcą założyć konto bankowe w ten sposób, znajdują się studenci. Czy mają oni taką możliwość? Co należy w tym kierunku zrobić?

Studiowanie a zakładanie konta przez internet

Sposób założenia konta nie jest uzależniony od statusu osoby, która na taki krok się decyduje. Konto przez internet mogą zakładać zarówno osoby dorosłe, które już pracują na podstawie umowy o pracę lub prowadzą działalność gospodarczą, jak i studenci, którzy nie osiągają stałych zarobków i mają jedynie sporadyczne wpływy (od rodziców, z tytułu umowy zlecenia czy też tytułem stypendiów z uczelni). Do założenia konta wymagany jest wyłącznie odpowiedni wiek (co najmniej 18 lat) oraz dokument weryfikujący tożsamość (dowód osobisty). Oczywiście można skorzystać w obu przypadkach z klasycznego rozwiązania, czyli z wizyty w banku, ale dzięki internetowi oszczędzi się czas, który można poświęcić na wykonanie innych, codziennych czynności.

Jak założyć konto studenckie przez internet?

Założenie konta studenckiego przez internet jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek online. Potrzebny w takim przypadku będzie dowód tożsamości, w którym znajdują się najważniejsze dane. Gdy taki wniosek zostanie już wypełniony, bank dzwoni do osoby, która zakładała konto po to, by ustalić termin, w którym umowa zostanie dostarczona. Ostatnim krokiem jest podpisanie umowy w obecności kuriera, który zjawia się w wyznaczonym wcześniej dniu i godzinie. Dostarcza on ją wraz z kartą płatniczą we wskazane przez studenta miejsce (może to być nie tylko mieszkanie, ale również uczelnia lub miejsce pracy). Kurierowi trzeba okazać dowód tożsamości, by mógł zweryfikować osobę, z którą podpisywana jest umowa, dlatego taki dokument należy mieć przy sobie. Zwykle konto osobiste nie jest po wizycie kuriera aktywowane od razu. Trzeba na to zaczekać – najczęściej od 1 do 3 dni roboczych. Jest to czas potrzebny na dostarczenie umowy przez kuriera do banku i zweryfikowanie jej przez jego pracowników.

Czy założenie konta przez internet jest bezpłatne?

Zakładając konto przez internet, student nie musi się martwić o to, że poniesie dodatkowe koszty związane z obsługą tego procesu przez pracowników banku lub też wysłaniem kuriera z umową. To, że takie rozwiązanie wiąże się z większą wygodą, automatycznie nie wywołuje wydatków. Bank bierze je na siebie, niezależnie od tego, czy będzie to konto darmowe, czy bardziej zaawansowane, przeznaczone dla dorosłych osób, które pracują i są w stanie ponosić ewentualne koszty obsługi konta. Zatem zarówno obsługa online, jak i wysłanie kuriera z umową nie wiążą się z pobraniem opłat.

Czy zakładanie konta przez internet jest bezpieczne?

Zakładanie konta studenckiego przez internet jest w pełni bezpieczne, ponieważ banki korzystają na swoich stronach internetowych z zaawansowanego szyfrowania, dzięki któremu podawane przez klientów dane nie wyciekną na zewnątrz. Przesyłane są one bezpośrednio do banku, który bardzo szybko je przetwarza i kontaktuje się z nowym klientem w celu umówienia się na podpisanie umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here