Elektryczne wózki widłowe dla najbardziej wymagających – czym się charakteryzują i jak je wybierać?

Elektryczne wózki widłowe to coraz częściej wybierana alternatywa względem wózków z silnikami spalinowymi, zasilanymi gazem. Elektryczne odpowiedniki sprawdzą się w wielu sytuacjach, w których wózki spalinowe mogłyby zawieść. Czym kierować się przy wyborze najlepszego wózka widłowego elektrycznego?

W przeciwieństwie do pojazdów spalinowych elektryczne wózki widłowe pracują znacznie ciszej i nie zanieczyszczają otoczenia. Do innych zalet zaliczyć należy wysoką jakość takich urządzeń, prostą obsługę i coraz większą dostępność. Wysokiej jakości wózki widłowe elektryczne powinny posiadać boczne systemy wymiany baterii, funkcje usprawniające jazdę i bezpieczeństwo pracy. Wybierając wózek widłowy, warto kierować się także renomą i opiniami o producencie.

Cechy dobrych wózków widłowych elektrycznych – wydajność i efektywność pracy

Nowoczesne technologie zaimplementowane we współczesnych wózkach widłowych z napędem elektrycznym sprawiają, że wydajność tych maszyn wcale nie jest niższa względem wózków spalinowych. Maksymalny udźwig najlepszych urządzeń może wynosić nawet 8 ton, co sprawia, że elektryczne wózki widłowe nadają się do ciężkiej pracy i zwiększają jej efektywność. Wysoki poziom możliwego udźwigu jest doskonałym kontrargumentem dla tych osób, które uważały dotychczas, że tylko urządzenia z silnikami spalinowymi nadają się do przenoszenia najcięższych towarów.

Wydajność pracy zwiększona jest dzięki technologiom baterii elektrycznych, które obecnie nie wymagają już tak częstej wymiany. Dobry elektryczny „widlak” potrafi przejechać na jednej baterii nawet 8 godzin. Dzięki zastosowanym osłonom silników wózki elektryczne sprawdzają się zarówno w pracy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

Łatwa obsługa, brak zanieczyszczeń i cicha praca

Elektryczne wózki widłowe są bardzo proste w obsłudze i charakteryzują się dużą zwrotnością oraz dobrą przyczepnością. Firmy zajmujące się magazynowaniem żywności, szukając pojazdów do pracy w chłodniach, szczególnie powinny zainteresować się zakupem lub wynajmem elektrycznych wózków widłowych. Powodem jest brak emisji spalin, które w kontakcie z żywnością mogłyby być niebezpieczne. Istotną zaletą tych pojazdów jest także cicha praca, która zwiększy komfort wszystkich pracowników magazynu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here