Impreza integracyjna to okazja do lepszego poznania się np. grupy współpracowników. Badania potwierdzają, że udane spotkania przekładają się na wzrost efektywności pracy całego zespołu. Obecnie można skorzystać z wielu gotowych scenariuszy, już sama pomysłowa organizacja stanowi nagrodę.

Jeszcze kilka lat temu impreza integracyjna była okazją do obdarowania kwiatami, bombonierką czy kawą. Dziś na portalu prezentmarzen  dostępnych jest wiele znacznie ciekawszych opcji. Zgodnie z najnowszymi trendami już sam scenariusz wyjazdu czy spotkania może okazać się świetnym pomysłem na prezent.

Impreza integracyjna – jak dokonać wyboru?

Obecnie impreza integracyjna nie musi się kojarzyć z bankietem czy kolacją w restauracji. Należy pamiętać, że powinna umożliwić poznanie się pracowników i zintegrować ich jako zespół. Celem jest też zbudowanie pozytywnego wizerunku w oczach np. zaproszonego kontrahenta. Oczywiście przed decyzją o wyborze najlepszej opcji zawsze należy się wstępnie zorientować odnośnie ewentualnych preferencji gości. Zrozumiałe, że inne rozrywki można zaproponować ludziom młodym, a inne starszym osobom. Rzeczywistość pokazuje, że zarówno jedna, jak i druga grupa będzie potrafiła się świetnie bawić.

Platforma prezentmarzen pozwala na zrealizowanie wielu pomysłów na zorganizowanie aktywnego czasu dla grupy osób, które chcą się nie tylko lepiej poznać, ale także świetnie się ze sobą bawić. Plan zawsze powinien być uniwersalny, ale jednocześnie nieszablonowy i zaskakujący. Należy mieć na uwadze, że często tradycyjne spotkania przy kawie lub drinku przynoszą odwrotny skutek od zamierzonego. Oczywiście każdorazowo kluczem jest wysokość budżetu, zwłaszcza mniejszych firm, ale obecnie rodzaje organizowanych eventów są w tak dużym przedziale cenowym, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Ponadto znacznie lepiej przeznaczyć więcej środków na jedną, świetną imprezę niż kilkukrotne wspólne kolacje, na które tak naprawdę nikt nie chce przyjść.

Tylko impreza czy jeszcze dodatkowy prezent?

Wszystkim będzie miło, jeśli po wyjątkowej imprezie pozostanie mała pamiątka. Jeśli integracją jest wypad na strzelnicę, jazda off road czy wyścigi gokartów, warto, aby każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, puchar czy okazjonalną koszulkę z zabawnym nadrukiem lub ciekawą grafiką.

Jeśli organizowane spotkanie ma charakter zdecydowanie kobiecy, to wówczas panie będą się świetnie bawiły na wspólnej wizycie w SPA czy w gabinecie odnowy, z których wyjdą zaopatrzone np. w próbki kosmetyków czy innych artykułów do pielęgnacji.

Dla mieszanych zespołów damsko-męskich świetnym rozwiązaniem jest Escape Room – coraz popularniejsza rozrywka, z której można już korzystać w każdym większym mieście. Również ta przygoda rozgrywa się w formie rywalizacji, a ekipa, która ukończy wyzwanie otrzymuje pamiątkowy dyplom i oczywiście wspólne zdjęcie, które można powiesić później w biurze. Tego typu prezenty – imprezy integracyjne, zdecydowanie lepiej zbliżają pracowników niż spotkania przy stole!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here