Osoby, które dotknął nieszczęśliwy wypadek losowy i znalazł się w trudnej sytuacji doskonale wiedzą, jak ważne oraz przydatne może okazać się dodatkowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Wydawać by się mogło, że nasze podstawowe ubezpieczenie zdrowotne powinno zapewnić nam właściwą opiekę w każdej sytuacji.

Dlaczego jednak wykupujemy dodatkowe ubezpieczenia?

Najgłówniejszym powodem może okazać się termin oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty – często przekracza on miesiąc jak nie pół roku czy rok. Co więc robić, gdy wizyta konieczna jest na już? A może nawet i na wczoraj? Bez prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego najczęściej udajemy się na wizytę prywatną, która nie oszukujmy się – jest droga.

Co zyskujemy dzięki prywatnym ubezpieczeniom zdrowotnym?

Wszystko oczywiście zależy od tego jaki pakiet ubezpieczenia zdrowotnego wybierzemy. Firmy ubezpieczeniowe mają kilka wariantów, dopasowanych do potrzeb Klienta tak jak Aviva. Najczęściej jednak dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu otrzymujemy to, na czym zależy nam najbardziej – szybki dostęp do lekarzy oraz badań diagnostycznych w prywatnych placówkach wskazanych przez firmę ubezpieczeniową.

Warto jednak zauważyć, że tutaj składkę należy płacić raz w miesiącu, a z wizyt u lekarza możesz korzystać nieograniczoną ilość razy. A więc odpadają Ci kilkukrotne wizyty u prywatnych lekarzy, które kosztują majątek.

Czy rzeczywiście Polacy korzystają z ubezpieczeń zdrowotnych?

Okazuje się, że z roku na rok liczba osób wykupujących dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne stale wzrasta. W stosunku do ubiegłego roku jest to aż o 30% większa ilość osób. Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla nich ich zdrowie oraz właściwa opieka medyczna. Dzięki takim ubezpieczeniom, nie muszą obawiać się długiego oczekiwania na wizytę u kardiologa czy neurologa ale też coraz częściej mają możliwość skorzystania w pakiecie z rehabilitacji.

Każdy Klient dopasowuje pakiet ubezpieczeniowy do swoich potrzeb. Co gorsza – okazuje się, że wraz z pogorszeniem publicznej opieki zdrowotnej, rośnie zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here