Jeszcze długo nie będzie w Polsce drugiego tak popularnego portalu sprzedażowego jak Allegro. Rodzimy produkt ma się dobrze i nawet jeśli nie zawsze spisuje się idealnie, to konkurencja z lokalnym gigantem po prostu nie ma szans. W konsekwencji, Allegro stało się nie tylko narzędziem do kupowania, ale również sposobem na sprawdzanie informacji o produktach, zwłaszcza ich ceny. Aby nabywanie, jak i szacowanie cen szkło sprawniej, warto nauczyć się efektywnego przeszukiwania ogromnej bazy Allegro. O jakich opcjach warto pamiętać? Jak efektywniej szukać na Allegro? Część przedstawionych poniżej sposobów zapewne będzie Ci dobrze znana, ale niektóre mogą okazać się nowością.

Korzystaj z filtrów

Jak efektywniej szukać na Allegro? Na początek na pewno warto pamiętać o skorzystaniu z filtrów, które znajdziesz po lewej stronie. Po wpisaniu nazwy produktu lub wyszukaniu kategorii, w panelu bocznym zauważysz kilka filtrów wspólnych dla wszystkich produktów, jak i filtry zależne od kategorii.

Do wspólnych części należy cena oraz lokalizacja, a także stan produktu i typ aukcji. Cena może być szczególnie przydatna, gdy szukasz konkretnego przedziału lub chcesz odfiltrować tanie akcesoria od produktu, który Cię interesuje. Przykład? Po wpisaniu nazwy telefonu otrzymasz w wynikach długą listę różnych pokrowców, ładowarek czy słuchawek. Czasem znajdują się one nawet w tej samej kategorii co telefon. Ustawiając przedział cenowy, możesz pozbyć się dodatków, które są znacznie tańsze od telefonu.

Bardzo przydatne są również filtry zależne od kategorii. Na przykład szukając komputera, możesz określić rodzaj procesora, wielkość ekranu czy markę. Przy bardziej szczegółowych poszukiwaniach, filtry są elementem obowiązkowym. Uwaga: pojawiają się one dopiero w momencie wejścia w bardziej szczegółowe kategorie.

Nie zapomnij o sortowaniu

Jak efektywniej szukać na Allegro? Sortując przedmioty! Na środku ekranu, ponad listą znajduje się rozwijane menu. Możesz posortować produkty według trafności, ceny, popularności lub ilości czasu, który pozostał do końca aukcji. Tu znów szczególnie przydatne może okazać się kryterium ceny. Dzięki niemu łatwo sprawdzisz „po ile chodzą” dane modele tabletów, głośników, odkurzaczy… czy co tylko chcesz.

Pamiętaj, że niezależnie od posortowania, na górze listy często znajdują się produkty promowane. Może to być mylące, gdy np. ustawisz trafność według najniższej ceny, tymczasem na górze produkty pozostaną mniej więcej bez zmian, a faktycznie najtańsze towary znajdą się poniżej pozycji opłaconych przez sprzedawców.

Wykorzystaj minus

Nie każdy użytkownik Allegro zdaje sobie sprawę z tego, że wyszukiwarka obsługuje znak minusa, podobnie jak Google. Jak efektywniej szukać na Allegro za jego pomocą?

Tak samo jak w Google, za pomocą minusa możesz wykluczyć część wyników, co może być bardzo przydatne, gdy pomimo filtrów wciąż widzisz grupy produktów, które Cię nie interesują. Wystarczy dopisać frazę, której nie chcesz widzieć bezpośrednio po minusie, by wyniki zostały odfiltrowane.

Przykład? Jeżeli wpiszesz w wyszukiwarkę „Lenovo Y50”, zobaczysz laptopy Lenovo Y50, a także ładowarki czy baterie do tego modelu. Niektóre z nich mogą się znajdować również w sekcji przeznaczone na same komputery. Jak się pozbyć niechcianych wyników? Wystarczy zapisać „Lenovo Y50 -bateria -ładowarka” (w wyszukiwarkę wpisujesz frazę bez cudzysłowu). W efekcie zobaczysz wszystkie wyniki, które zawierają frazę Lenovo Y50, ale jednocześnie nie zawierają słowa bateria lub ładowarka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here