Jak zarabiać na YouTube?

Zarabianie na YouTube to kusząca opcja – możesz mówić o czymś, co Cię interesuje i zarabiać na tym pieniądze.

Zarabianie na YouTube to kusząca opcja – możesz mówić o czymś, co Cię interesuje i zarabiać na tym pieniądze. Do tego trzeba jednak mieć wystarczającą ilość wyświetleń, dlatego tematyka kanału musi być oryginalna i ciekawa. Konkurencja wciąż rośnie, dlatego coraz trudniej jest się wybić. Dowiedz się więcej o zarabianiu w internecie poprzez publikowanie filmików na YouTube. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na własny kanał.

1. Recenzje produktów

Oglądanie recenzji jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne – ludzie lubią, gdy produkt jest sprawdzony przez kogoś, zanim sami go kupią. Możesz recenzować kosmetyki, jedzenie ze sklepów i restauracji lub nawet różne usługi, np. kosmetyczne, telefoniczne czy bankowe. Kolejną opcją jest podróżowanie w celu recenzowania jedzenia. Coraz więcej osób decyduje się na podróże w celu odkrywania lokalnych potraw. MaciejJe to przykład poznaniaka, którego opinie są cenione przez wielu. Wymaga to jednak większego wysiłku i oczywiście inwestycji pieniędzy.

2. Recenzje filmów i książek

Jeżeli lubisz czytać i oglądać filmy, możesz opowiadać o nich na swoim kanale. Wybierz popularne tytuły i wyrażaj swoje opinie na ich temat. Ciekawy styl opowiadania, zabawne wtrącenia, dobrze wyedytowane filmy sprawią, że przyciągniesz wielu widzów. Pamiętaj jednak, żeby nie spojlerować, bo ludzie szybko stracą zainteresowanie. Większość lubi oglądać recenzje, żeby dowiedzieć się, czy dany film lub książka są godne uwagi, jednak nie chce znać zbyt wielu szczegółów i zwrotów akcji.

3. Kanał humorystyczny

Kanały z zabawnym kontentem cieszą się dużą popularnością. Pranki to jedne z najchętniej oglądanych rodzajów rozrywki na YouTube. Pamiętaj jednak, że aby się wybić musisz mieć oryginalne pomysły, bo konkurencja jest duża. Staraj się także, aby Twoje żarty były nieszkodliwe i nikt przy nich nie ucierpiał.

Dobrym pomysłem jest również robienie kompilacji śmiesznych wpadek. Musisz jednak znaleźć mniej znane filmiki, żeby wyróżnić się pośród innych kanałów. Możesz również spróbować samemu uchwycić śmieszne momenty.

4. Gotowanie

Nie dla każdego gotowanie to przykry obowiązek – dla wielu jest to hobby. Wielu ludzi chętnie obejrzy nowe pomysły na potrawy lub odkryje inny sposób żywienia. Są też tacy, dla których gotowanie to czarna magia i chcą się tego nauczyć. Postaraj się, żeby Twoje potrawy były ciekawe, ale również proste. Twoi widzowie powinni się dobrze przy tym bawić, a ni denerwować się, że coś im nie wychodzi.

5. Samouczki

Jeżeli znasz się na czymś dobrze, wykorzystaj to. Wiesz jak rozwiązywać problemy z komputerem? Zrób z tego screencasty. Znasz dobrze jakiś język? Nagraj filmiki do nauki. A może umiesz naprawiać samochód? Pokaż, jak to robisz. Na YouTube możesz znaleźć mnóstwo tutoriali i poradników na różne tematy, nawet o najprostszych rzeczach, np. o tym, jak przyszyć guzik. Wybierz coś, w czym czujesz się dobry i nagrywaj o tym filmiki.

6. Podróżowanie

Vlogi o podróżowaniu cieszą się dużą popularnością. Wielu youtuberów podróżuje i opowiada o danym kraju, kulturze i jedzeniu. Nagrywają oni również to, jak się targują, aby obniżyć ceny zakupów, rozmawiają z miejscowymi czy biorą udział w lokalnych obrzędach. Twój vlog musi być dobrze wyedytowany, zawierać ciekawą narrację i pokazywać interesujące miejsca. Jeszcze lepiej, jeżeli pojedziesz do rzadziej odwiedzanych miejsc lub podasz jakieś podróżnicze wskazówki. Nie musisz od razu wydawać majątku na wyjazd na Dominikanę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here