kelner

Kelnerka jest to osoba, która zajmuje się obsługą klientów w lokalu gastronomicznym takim jak restauracja, bar, pub, klub nocny czy przedsiębiorstwo zajmujące się cateringiem. Obsługa ta ma miejsce przez cały czas przebywania klienta w danym lokalu. Starając się o pracę na takim stanowisku powinniśmy wiedzieć, jakie predyspozycje powinien mieć kandydat ubiegający się o taką pracę. Jak więc zostać kelnerką? Jaką ścieżkę edukacyjną obrać? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-kelnerka/

Jak zostać kelnerem?

Jest to jeden z zawodów, który nie wymaga specjalistycznego wykształcenia. Nie będzie ono potrzebne, jeżeli pracujesz jako osoba zatrudniona dorywczo czy sezonowo. Pracodawca zainteresowany jest bardziej w jaki sposób się wyrażasz, na jakim poziomie jest Twoja kultura osobista, oraz jak reprezentujesz samego siebie. Czasami nie wymagany jest nawet za doświadczenie zawodowe. Jednak zwiększa ona nasze szanse na rynku pracy. Nie znaczy to jednak, że wykształcenie w takim zawodzie nie istnieje. Takie wykształcenie będzie o wiele bardziej potrzebne w ekskluzywnych i eleganckich restauracjach i hotelach.

Edukacja do pracy jako kelnerka 

Podstawowym sposobem uzyskania doświadczenia dla takiego zawodu jest wybór szkoły średniej. Technik usług hotelarskich jest strzałem w dziesiątkę. Jeżeli w szkole w naszej okolicy nie ma takiego profilu, to powinniśmy szukać podobnych związanych z branżą gastronomiczne ogrodnika będzie to cykl nauczania przedmiotów ogólnokształcących oraz przedmiotów dotyczących psychologii, gastronomii, wiedzy na temat przyrządzania potraw, podstaw przedsiębiorczości, języków obcych oraz rozwijania zdolności interpersonalnych. W trakcie nauki uczeń zobowiązany jest zaliczyć praktyki w lokalu gastronomicznym.

Doceniane są również umiejętności znajdowania się w nowej sytuacji oraz obsługi gości. Szkoła średnia lub policealna nie są to jednak jedyne drogi edukacji. Istnieją również inne metody zdobywania wykształcenia kelnerskiego. Będą to kursy zawodowe, które organizowane są przez urzędy pracy i organizacji użytku społecznego. W programie możemy znaleźć elementy nie odbiegające od edukacji w szkole średniej. Taki kurs kończy się egzaminem zawodowym, który zwiększy nasze szanse na rynku pracy.

Zobacz też: http://www.eduforum.pl/wyglada-praca-kelnerki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here