MLM
Fot. Pexels.com

Spotykasz się z określeniem, że Twoi znajomi pracują w MLM, ale nie wiesz co to znaczy? Chcesz spróbować z dochodem pasywnym, ale słyszałeś wiele niepochlebnych opinii o takim źródle dochodu? Sprawdź jak działa ten biznes.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/mlm-wady-zalety-posiadania-mlm/

Czym jest MLM?

MLM to skrót od angielskiego określenia Multi Level Marketing oznaczającego marketing sieciowy bądź marketing wielopoziomowy. Ten rodzaj biznesu oparty jest na sieci partnerów, którzy polecają produkty danej firmy innym. Pod tym względem jest to bardzo podobne do marketingu afiliacyjnego.

Różnica pojawia się w tym, że w marketingu wielopoziomowym można również polecać samą firmę. W praktyce oznacza to zaproszenie znajomych, aby oni także mogli polecać produkty dalej. W takiej sytuacji osoba, która poleciła nową osobę do firmy otrzymuje procent od sprzedaży jej produktów.

W taki sposób można utworzyć dochód pasywny. Czym jest dochód pasywny? Jest to sytuacja, w której bez stałych nakładów pracy można uzyskać co miesiąc środki finansowe. Jak to działa w praktyce? Osoba, którą nazwiemy Kasią poleca firmę swoim trzem znajomym, ta trójka znajomych także poleca kolejnej trójce znajomych dołączenie do firmy. W takiej sytuacji Kasia czerpie zyski nie tylko od produktów, które sama sprzedała, ale także tych, które sprzedali jej znajomi, znajomi jej znajomych oraz wszystkie inne osoby z tego łańcucha.

Zalety MLM

Jedną z zalet takiej formy działalności jest brak konkretnych kwalifikacji. Nie trzeba mieć skończonych studiów wyższych, 10 lat doświadczenia. Potrzeba jedynie chęci i zapału oraz umiejętności interpersonalnych.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę to niewielkie ryzyko związane z niewielką inwestycją finansową bądź jej brakiem. Dzięki temu możesz rozpocząć własny biznes jeszcze dziś nie ponosząc dodatkowych kosztów lokalu, pracowników czy innych elementów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Wady MLM

Największą wadą jaką niesie ze sobą MLM to wygórowane oczekiwania. Wiele osób sądzi, że od razu po dołączeniu do programu zacznie zarabiać 10 000 zł pracując jedynie 1-2 godzin dziennie. W tego typu pracy liczy się jednak zaangażowanie i ciężka praca. Zwłaszcza początki nie są łatwe. Czasami pierwsze tygodnie mogą nie przynieść efektu. Warto wziąć to pod uwagę przed dołączeniem do marketingu wielopoziomowego.

Zobacz też: http://www.eduforum.pl/metoda-wizualna-a-nauka-jezyka-obcego-dziala/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here