Leczenie jaskry

Jako że jaskra jest jedną z najbardziej dokuczliwych i jednocześnie najczęściej występujących chorób oczu, specjalistom medycznym udało się już wynaleźć wiele metod pozwalających na pozbycie się tego schorzenia. Dobiera się je indywidualnie do poziomu zaawansowania choroby oraz objawów, które dokuczają konkretnemu pacjentowi. Okulista Warszawa może zalecić swojemu pacjentowi m.in. stosowanie odpowiednich kropli do oczu, o ile jaskra nie zdążyła się jeszcze na tyle rozwinąć, by całkowicie zaburzała widzenie. W skrajnych przypadkach kieruje się pacjentów na leczenie chirurgiczne bądź leczenie laserowe. Każda z tych metod może dobrze zadziałać, o ile zostanie właściwie dostosowana do konkretnego przypadku.

Nierozwiniętą i niezaawansowaną jeszcze jaskrę można zatem leczyć w sposób całkowicie bezbolesny i w miarę komfortowy, co na pewno zadowoli większość pacjentów, którzy do tej pory obawiali się, iż w celu pozbycia się swojej przypadłości będą musieli od razu położyć się na stole chirurgicznym. Nie jest to konieczne, o ile jaskra zostanie szybko rozpoznana. Zastosowanie specjalistycznych kropel pomaga zahamować jej dalszy rozwój i zminimalizować bądź całkowicie zlikwidować wszystkie objawy choroby. Leczenie plamki żółtej w zaawansowanym stadium obejmuje leczenie chirurgiczne. Z pomocą zabiegów chirurgicznych można usunąć jaskrę u osób w każdym wieku – przeważnie tę metodę stosuje się u ludzi starszych. Istnieje też jeszcze jeden sposób, pozwalający na pozbycie się jaskry. To nowoczesna metoda wykorzystująca działanie laserów – bezpieczna, skuteczna i szybko dająca pozytywne efekty. Warto przynajmniej zapytać o nią swojego lekarza i dowiedzieć się, jak ona przebiega.

Leczenie jaskry wbrew pozorom nie jest specjalnie czasochłonne. Odpowiednie krople stosowane każdego dnia już po paru tygodniach zaczynają dawać dobre efekty, a w przypadku leczenia chirurgicznego bądź leczenia laserowego rezultaty te pojawiają się znacznie szybciej. Na pewno warto o nie zawalczyć, aby podwyższyć jakość swojego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here