Łódzkie – prężnie rozwijający się region

Łódź oraz Warszawa to obecnie jedne z najstarszych i najważniejszych rynków magazynowych w Polsce. Co więcej, wciąż zyskuje na popularności – inwestorzy budują kolejne magazyny na wynajem w Łodzi, a zainteresowanie przedsiębiorców sprawia, że popyt na nie wciąż rośnie.

Transport w Łodzi

Łódź jest ważnym węzłem komunikacyjnym – przez miasto oraz okolice prowadzą autostrady i drogi ekspresowe, m.in.  A1, A2, S8, S14 Gdańsk – Toruń – Łódź – Częstochowa – GOP – granica państwa (Gorzyczki), a także drogi krajowe. Dużym ułatwieniem dla kierowców jest też obwodnica Łodzi oraz miast i powiatów sąsiadujących. W mieście dobrze rozwinięty jest też transport autobusowy oraz komunikacja miejska (tramwaje, autobusy itd.).

Łódź – ważny węzeł kolejowy

Na szczególną uwagę zasługuje też transport kolejowy – Łódź od wielu lat stanowi ważny węzeł kolejowy. Rokiciny były pierwszą najbliższą stacją w okolicach Łodzi. Pociągi już na terenie miasta występują od 1866 roku – to tzw. linia fabryczno-łódzka – fragment Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej od stacji w Koluszkach. Najbardziej popularne stacje to Łódź Kaliska i nowoczesna Łódź Fabryczna.

Powierzchnie magazynowe w Łodzi – duży wybór

Tak dobre skomunikowanie sprawia, że magazyny do wynajęcia w Łodzi oraz okolicy zdobywają dużą popularność. Region oferuje różne obiekty, m.in. ogromne hale produkcyjne, nieduże moduły magazynowe, obiekty z wydzieloną powierzchnią biurową, powierzchnie w parkach magazynowych itd. Wybór wśród obiektów jest tak duży, że można znaleźć magazyn w Łodzi dopasowany do konkretnych potrzeb produkcyjnych.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Polska Centralna budzi zainteresowanie wśród inwestorów, również zagranicznych. Popyt na hale magazynowe w Łodzi i okolicy jest duży ze względu na lokalizację, ale także ulgi i zachęty oferowane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, wsparcie udzielane przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, Parki Przemysłowo-Technologiczne i Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego. Wśród największych inwestorów funkcjonujących w ŁSSE są m.in. Dell, Whirlpool Corporation, Procter & Gamble, Ceramika Tubądzin itd.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna to jedna z kilkunastu stref wydzielonych na terenie Polski. Obejmuje kilkadziesiąt podstref znajdujących się nie tylko w Łodzi, ale także Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Ksawerowie, Konstantynowie Łódzkim, Aleksandrowie Łódzkim, Tomaszowie Mazowieckim, Kutnie, Zduńskiej Woli, Rawie Mazowieckiej, Radomsku, Sieradzu, Paradyżu  itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here