Organizatorzy szkoleń, konferencji czy też naukowych sympozjów stają przed ważnym oraz przed trudnym dylematem, który jest związany z wyborem odpowiedniej lokalizacji.

Ze względu na czas, liczbę osób oraz rodzaj spotkania musimy wziąć pod uwagę masę kryteriów. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj budżet.

Okazuje się, że sale konferencyjne obecnie powstają nie tylko w okolicach dużych miast, ale także w modnych kurortach. Baza cały czas powiększa się o ośrodki kameralne, które położone są na uboczu czy też w totalnej głuszy. Pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć jest odległość. Musimy wiedzieć czy warto wynajmować konferencyjną salę w pobliżu firmy czy też w zupełnie innym regionie kraju. Decydujący tutaj oprócz budżetu jest także czas czy też cel. Nowoczesne sale konferencyjne są wyposażone już w multimedialny sprzęt. Na pewno gdy organizujemy konferencje, to obowiązkowe będzie porządne nagłośnienie, mikrofon, rzutnik oraz oczywiście szybki Internet. Sama sala powinna również gwarantować odpowiednie oświetlenie oraz odpowiednią akustykę. Sala konferencyjna powinna także gwarantować ułożenie krzeseł na trochę sposobów. Wybór powinien zależeć tylko i wyłącznie od naszej kreatywności oraz od naszego pomysłu. Wielkość sali ma także olbrzymie znaczenie. Organizacja szkolenia małego w bardzo dużej auli jest pomysłem totalnie chybionym. Uczestnicy na pewno nie będą skupieni. Odwrotna sytuacja, czyli dużo osób w bardzo małej sali także jest niewskazane. Szum komunikacyjny oraz brak powietrza to totalna masakra. Coraz częściej powstają jednak ośrodki, które dysponują kilkoma salami o wielu możliwościach aranżacyjnych oraz o różnej wielkości.

Gdy decydujemy się na kilkudniowe spotkanie biznesowe czy też naukowe, to warto zastanowić się nam centrum konferencyjnym. Połączenie hotelu z kilkoma salami oraz z restauracją to rozwiązanie naprawdę warto naszej uwagi. Również ważna jest dodatkowa baza, która pozwoli uczestnikom spędzić także aktywnie czas. Mam tutaj na myśli kort tenisowy, siłownię saunę, basen, salę gimnastyczną czy też boisko. Gdy nasze centrum konferencyjne jest położone w okolicy bardzo malowniczej, to będzie miło naprawdę bez względu na porę roku czy też pogodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here