Narzędzia do znajdowania funduszy ETF

ETF to doskonały sposób na wzbogacenie swojego portfela inwestycyjnego o nowe, innowacyjne instrumenty pochodne, których celem jest zabezpieczenie kapitału inwestycyjnego. To jednak, co stanowi prawdziwe wyzwanie to wybór konkretnych funduszy spośród szerokiego repozytorium takich produktów. Jak wybrać odpowiedni fundusz?

Skaner ETF

Skaner ETF to jedno z najlepszych narzędzi do wyszukiwania idealnych funduszy perfekcyjnie dostosowanych do naszych potrzeb inwestycyjnych. Obecnie każdy z nas ma możliwość skorzystania z naprawdę dużej ilości tego typu skanerów, które, choć różnią się od siebie nieznacznie, w gruncie rzeczy zapewniają nam w miarę tożsamą funkcjonalność.

Skaner pozwala nam na samym początku zdefiniować nasze podstawowe założenia inwestycji i na tej podstawie wyszukiwane są te fundusze ETF, które w pełni pasują do tego profilu. Każdy wybrany ETF przedstawiany jest z uwzględnieniem najważniejszych danych, takich jak historyczne wyniki funduszu, kwestię wypłaty dywidend, potencjalne difference gapy, a także alternatywy w stosunku do tego konkretnego funduszu ETF. W skanerze ETF nie brakuje także informacji o wszelkich opłatach, którymi możemy zostać obarczeni. Skaner ETF to podstawowe narzędzie każdego inwestora skupionego na poszukiwaniu najlepiej dostosowanych do naszych planów inwestycyjnych instrumentów. 

Porównywarka funduszy ETF

Co, gdy skaner ETF pokazał nam wyniki kilkunastu funduszy, które spełniają nasze kryteria? W takim układzie warto postawić na jeszcze większe doprecyzowanie naszych potrzeb inwestycyjnych i skorzystanie z profesjonalnej porównywarki funduszy ETF.

To narzędzie, za pomocą którego w banalnie prosty sposób porównamy wszystkie najważniejsze wartości takie jak opłaty, historyczne wyniki funduszu, źródło instrumentu bazowego i wiele innych. Porównywarka funduszy ETF powinna być docelowo wykorzystywana w momencie, gdy spośród niewielkiej liczby funduszy chcemy wybrać ten jeden konkretny, który spełnia nasze wymagania. Takie podejście do kompletowania portfela inwestycyjnego może mieć ogromny wpływ na nasze przyszłe wyniki finansowe. 

Najważniejsze narzędzie – nasza głęboka analiza rynku ETF

Żadne, nawet najbardziej zaawansowane narzędzie nie zastąpi nam jednak naszej prywatnej, specjalistycznej analizy, która pozwoli ostatecznie zadecydować, czy dany fundusz ETF wpasuje się w profil naszego portfela inwestycyjnego. 

Obejrzyj stronę dostępnych funduszy ETF. Jak widać, jest ich kilka tysięcy, co wcale nie pomaga w dokonaniu optymalnego wyboru. Zawsze kierujmy się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami, apetytem na ryzyko i horyzontem inwestycyjnym. To może pomóc nam w przyszłości osiągać odpowiednie wyniki na rynku ETF. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here