Opcje spłaty zadłużenia

Istnieje kilka opcji, które mogą pomóc w pozbyciu się długu. Transfery salda i pożyczki osobiste są zarówno popularne i skuteczne, jeśli są używane prawidłowo. Ale jeśli Twój dług jest zbyt duży, aby sobie z nim poradzić, rozliczenie długu i bankructwo mogą działać jako ostatnie deski ratunku. Oto bliższe spojrzenie na każdą z opcji spłaty długu:

Transfer salda

Transfer salda polega na przeniesieniu salda z jednej karty kredytowej na drugą. Pozwala to na skonsolidowanie długu i potencjalnie uzyskanie niższego oprocentowania. Jeśli masz zadłużenie na karcie kredytowej i dobry wynik kredytowy, to ma sens, aby spojrzeć na karty transferu salda. Na stronie Najlepsze karty oferują 0% APR, a to może zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy na odsetkach.

Pożyczka osobista

Możesz ubiegać się o pożyczkę osobistą, a następnie użyć jej do spłacenia istniejącego zadłużenia. Jest to kolejny sposób na konsolidację długów, abyś miał tylko jedną miesięczną ratę. W zależności od Twojego kredytu, możesz być w stanie uzyskać pożyczkę z niższym oprocentowaniem niż Twoje zadłużenie, wspomina https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy-dla-firm/.

Rozliczenie długu

Rozliczenie długu jest wtedy, gdy Ty lub osoba trzecia negocjuje z wierzycielem, aby spłacić dług za mniejszą kwotę niż jesteś winien. Na przykład, jeśli jesteś winien 5,000 zł, możesz spróbować uregulować dług za 4,000 zl. Musisz być gotowy do zapłacenia pełnej kwoty ugody, jeśli wierzyciel się na nią zgodzi. Po zakończeniu ugody, wierzyciel prawdopodobnie zgłosi dług jako uregulowany, co może spowodować znaczny spadek Twojej punktacji kredytowej.

Upadłość

Istnieją dwa popularne rodzaje bankructwa, które konsumenci mogą złożyć, aby pozbyć się długów: Rodzaj bankructwa, do którego się kwalifikujesz, zależy od twojej sytuacji finansowej. Jeśli zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby przejść tzw. test środków, wtedy prawdopodobnie będziesz musiał złożyć wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 13 i zastosować się do planu spłat. plan. Mimo, że złożenie wniosku o upadłość może być korzystne, ponieważ pozwala na pozbycie się długów, będzie miało również wpływ na twoją ocenę kredytową przez kilka lat.

Jaki jest twój stosunek długu do dochodu?

Twój stosunek zadłużenia do dochodu (DTI) to Twoje łączne miesięczne płatności z tytułu zadłużenia podzielone przez Twój miesięczny dochód. Jak przypomina https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy-dla-firm/, powodem, dla którego Twój wskaźnik DTI jest ważny jest to, że kredytodawcy patrzą na niego przy podejmowaniu decyzji o zatwierdzeniu wniosku o nowy kredyt. Jeśli twój wskaźnik DTI jest zbyt wysoki, możesz mieć problemy z uzyskaniem akceptacji dla kart kredytowych, kredytów hipotecznych lub innych rodzajów pożyczek.

Jak wyjść z długów?

Aby nie popaść w długi, musisz przyjąć odpowiednie nawyki finansowe. Obejmują one unikanie nadmiernych miesięcznych wydatków wydatków, budżetowanie i śledzenie wydatków, nadawanie priorytetów oszczędnościom i tworzenie funduszu awaryjnego.

Unikaj nadmiernych wydatków miesięcznych

Idealnie byłoby, gdyby Twoje najważniejsze miesięczne wydatki nie przekraczały 50% Twoich dochodów. Chociaż może to nie być realistyczne dla każdego, powinieneś starać się nie brać na siebie zbyt wiele. Konsumenci, którzy kupują najbogatsze domy i samochody, na jakie ich stać, zazwyczaj są tymi, którzy kończą z długami. Będąc konserwatywnym w swoich stałych wydatkach, będziesz miał wygodny bufor na wypadek nagłej sytuacji finansowej. Jeśli wydajesz za dużo, nawet stosunkowo niewielki wydatek może wymagać od ciebie pożyczenia pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here