Parametry dobrych drzwi do kominka

Kominek to spełnienie marzeń – w wielu nowoczesnych domach, ale też w tych nawiązujących do stylu rustykalnego czy wiejskiego, honorowe miejsce w salonie lub kuchni ma właśnie kominek. Jednym z ważnych etapów decyzji dotyczących kominka w domu jest wybór drzwi. Powinny być one solidna i zapewniać trwałość na lata. Właśnie tym charakteryzują się drzwiczki do kominka na wymiar, produkowane w Polsce przez firmę Ignif.

Wytrzymałe i solidne drzwiczki kominkowe na wymiar

Drzwiczki kominkowe powinny być wytrzymałe i solidne. Absolutnie nie należy zatem wybierać najtańszej opcji na rynku, bo zwyczajnie mogą nie dawać takiej gwarancji i ochrony, bardzo szybko zabrudzić się, czy wreszcie stać się zbyt łatwo dostępne dla dzieci. Drzwi kominkowe muszą zatem nie tylko świetnie wyglądać – w końcu kominek to jedna z droższych inwestycji do domu, a zatem każdy chce, by odpowiednio zdobył też salon.

Szkło do drzwi do kominka

Doskonałej jakości szkło do kominka, które ma przynajmniej 4 mm grubości – na ten parametr warto zwrócić uwagę wybierając drzwiczki kominkowe. To właśnie takie szkło da odpowiednią wytrzymałość na lata, będąc doskonale odporne na działanie wysokich temperatur. Dla osób pragnących jeszcze wyższej jakości istnieje możliwość zamontowania szyb samoczyszczących się. Przez długi czas pozostaną one czyste i pozwolą delektować się widokiem ognia w paleniska.

Otwieranie i zamykanie

Drzwiczki kominkowe, któr otwierają się w kierunku wskazanym przez klienta, lub po prostu mają dwa skrzydła – to właśnie oferuje producent drzwi do kominka Ignif.com. Poza wygodą podczas otwierania ważne jest też bezpieczeństwo. Zapewniają je drzwi z mechanizmem pozwalającym na automatyczne zamykanie. To zabezpieczenie dla dzieci, które będą chronione przed ogniem.

Design

Oczywiście liczą się nie tylko parametry techniczne i wytrzymałość, ale też design samych drzwi. Klienci mogą wybierać spośród kilku popularnych kolorów, między innymi decydując się na przykład nad czerwień. Mogą dobrać sobie również listwy maskujące czy gałki oraz klamki, tworząc naprawdę spersonalizowane drzwi idealnie pasujące do ich domowego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here