Adwokat to osoba, która posiada kompetencje odpowiednie do reprezentowania swoich klientów przed obliczem sądu. Jednak nie tylko to wchodzi z zakres obowiązków adwokatów. Zajmują się oni także udzielaniem porad, sporządzaniem umów i pism oraz dopełnianiem w imieniu klienta rozmaitych formalności. Kiedy więc można skorzystać z usług kancelarii adwokackiej?

Reprezentowanie podczas rozprawy

Adwokaci mogą uczestniczyć we wszystkich rodzajach rozpraw sądowych, niezależnie od ich rodzaju. Zaliczają się do nich rozprawy z zakresu prawa:
– cywilnego,
– rodzinnego,
– karno-skarbowego,
– karnego,
– gospodarczego,
– komunikacyjnego,
– administracyjnego.

O pomoc w reprezentowaniu interesów przed sądem można się więc zwrócić w każdej sprawie do wykwalifikowanych adwokatów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że korzystanie z usług kancelarii prawniczych często wiąże się z wysokimi kosztami. Z tego powodu niektórzy nie decydują się na to – zwłaszcza w przypadku nieskomplikowanych rozpraw, na przykład rozwodowych bez orzekania o winie. Bardziej złożone rozprawy, wymagające znajomości obowiązujących przepisów prawa, wymagają także wsparcia profesjonalisty.

Usługi dla firm

Z usług kancelarii prawniczych mogą korzystać także właściciele przedsiębiorstw. Najbardziej korzystna jest dla nich stała współpraca w oparciu o stosowną umowę. Wówczas mogą liczyć na zredukowanie kosztów związanych z obsługą prawną. Takie rozwiązanie jest opłacalne również dla prawników, ponieważ pozwala na bardzo dokładne poznanie działalności danego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – skuteczniejsze reprezentowanie jego interesów i tym samem podniesienie jakości świadczonych usług. .

Prawnicy związani z przedsiębiorstwem stosowną umową kontrolują jego poprawność pod kątem prawnym, a także udzielają porad, sporządzają wezwania do zapłaty dla dłużników, jak również pism i umów dla potencjalnych kontrahentów. Uczestniczą także w polubownym i sądownym rozwiązywaniu sporów przedsiębiorstwa.

Dopłenianie formalności w imieniu klienta
Zarejestrowanie, przekształcenie lub zlikwidowanie działalności gospodarczej często bywa bardzo złożonym i trudnym w zrozumieniu procesem. Niezwykle cenne jest wówczas wsparcie profesjonalisty, który biegle orientuje się w obowiązujących przepisach prawa. Dzięki temu czas oczekiwania na sformalizowanie pewnych kwestii ulega znacznemu skróceniu. Co więcej, pozwala także na wyeliminowanie ryzyka popełnienia ewentualnych błędów.

Obsługa prawna ze strony kancelarii adwokackiej w dużym stopniu usprawnia działanie przedsiębiorstwa. Dzięki niej adwokaci są upoważnieni do dokonywania wszelkich formalności w imieniu firmy. Ponadto wsparcie prawników na każdym etapie prowadzenia działalności minimalizuje ryzyko poniesienia przez nią konsekwencji finansowych wynikających z nieznajomości przepisów lub ich niewłaściwej interpretacji.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here