domowy budżet

Budżet domowy może bardzo często sprawiać wielu osobom problemy. Spokojnie, bez obaw kropka poniżej zaprezentowane są reguły, które zdecydowanie ułatwiają nam zapanowanie nad naszymi pieniędzmi. Wartość tych reguł jest naprawdę różne. Pomocna w tym przypadku stała się lista przygotowana przez Bena Carlsona, autora książek oraz popularnego bloga związanego z tematyką pieniędzy „Wealth of Common Sense””. Oto następujące rady: 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/budzet-domowy/

1. „Wynagrodzenie nie jest tym samym co oszczędności.” – chodzi tutaj o to że możemy zarabiać na przykład 10-30 tysięcy złotych i wydać wszystko do ostatniego grosza. Liczy się jednak to, co jesteś w stanie odłożyć do kolejnego miesiąca.

2. „Oszczędzanie jest ważniejsze od inwestowania.” – chodzi tutaj o to, że oszczędzając dysponujemy kwotą, która zapewni nam poczucie bezpieczeństwa.

3. „Unikaj zadłużenia karty kredytowej.” – oznacza to, że nic tak szybko nie prowadzi nas do bankructwa jak długi.

4. „Żyj ponad swoje możliwości, a nie przy ich granicach.” – wydawaj mniej pieniędzy, aby twój budżet był w dobrej formie

5. „Ważny jest kredyt” – musimy pamiętać aby trzymać go pod kontrolą oraz spłacać regularnie bez narastających zaległości.

6. „Poznaj to co jest dla ciebie ważne”- musisz sprawdzić to na co rzeczywiście wydajesz swoje pieniądze w każdym miesiącu. Przeznaczyć je na swoje priorytety, a ograniczyć takie wydatki, które są zbędne. Tylko wtedy przejmiesz kontrolę nad swoimi finansami. 

7. „Staraj się trzymać pod kontrolą wszystkie swoje większe wydatki „. – chodzi tutaj o to aby uważać na to Na co wydajemy duże pieniądze. Najwięcej wydajemy na samochody oraz drogie mieszkania. Nie są to rzeczy, za które warto jest przepłacać.

8. „Automatyzacja wszystkiego „. – mówiąc inaczej Ustaw swoje finanse w tryb autopilota. Oznacza to tyle, aby zrobić polecenia stałe przelewów. Nie musisz wtedy pamiętać o regularnych płatnościach.

9. „Każdego roku oszczędzaj więcej”. – autorowi chodziło o to, aby po każdej podwyżce zwiększyć swoją odkładana kwotę w taki sposób nie poczujemy, że się bardzo poświęcamy.

10. ” Utwórz konto oszczędnościowe”. – takie konto przyda się na wypadek, nieplanowanego nagłego wydania gotówki. Życie płata nam różne figle i nie wiemy w jakim momencie się o tym przekonamy.

Zobacz też: http://www.eduforum.pl/zrobic-aby-pieniadze-daly-szczescie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here