Hotele rywalizują ze sobą o miano najlepszych, najbardziej komfortowych i luksusowych miejsc, w których można wygodnie spędzić noc. Na jakość hotelu wpływa wiele czynników, zarówno tych, które dotyczą wnętrza pomieszczenia, jak i tych, które dotyczą całości, jak dostęp do dobrej restauracji, bazy rozrywkowej czy obsługa. Jednak nie ulega wątpliwości, że najważniejszą funkcją hotelu jest zapewnienie klientowi komfortu snu. Dlatego, elementem który wpływa na to, że hotel jest wysoko ceniony, jest wygodne łóżko. Sekretem najlepszych hoteli jest łóżko kontynentalne.

Czym jest łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne (https://www.dlaspania.pl/lozka-kontynentalne) to meble, które są optycznie zintegrowane z materacem i sprawiają wrażenie jednej, spójnej całości, składającej się jakby z kilku pięter. Są to wysokie meble, w których płaszczyzna spania znajduje się od 50-70 centymetrów nad podłogą, co powoduje, że śpiący znajduje się na wysokim poziomie, dzięki czemu, łatwiej jest wstać. Jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy mają problem z kręgosłupem.

Największą cechą charakterystyczną łóżka kontynentalnego jest jego masywność i spore gabaryty, które sprawiają, że łóżko jest wyjątkowo stabilne. Zawsze są to również meble tapicerowane lub obszyte skórą, co wpływa na ich prestiż i świadczy o wyjątkowej elegancji.

Budowa łóżka

Dolna część łóżka to tzw. boxspring. Jest to skrzynka drewniana wyposażona w specjalne sprężyny, która jest osadzona na drewnianych nóżkach, również tapicerowanych. Skrzynia łóżka nie znajduje się zatem bezpośrednio na podłodze, a nieco powyżej jej powierzchni. Na sprężynach spoczywa materac główny, zazwyczaj wykonany z wielu warstw pianki wysokoelastycznej, która zapewnia dużą higienę i wyjątkową wygodę. Żeby zwiększyć komfort spania, na materacu głównym, ułożony jest kolejny, tzw. materac nawierzchniowy.

Sekret łóżek kontynentalnych tkwi w specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, która zapewnia optymalną wentylację, odprowadzanie wilgoci i zachowanie czystości łóżka. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych stelaży niewielkiej wysokości, które ulokowane są między warstwą materaców, a sprężynami. Takie rozwiązanie zapewnia przepływ powietrza. Dodatkowo, stelaże te nie są ustawione na stałe, a stanowią rodzaj mechanicznego urządzenia, które może się podnosić i obniżać, dzięki czemu istnieje możliwość ustawienia najbardziej komfortowego położenia materaca. Bardzo często, sterowanie to odbywa się przy pomocy pilota i jest możliwe podczas leżenia na łóżku.

Zagłówek to bardzo istotny element łóżek kontynentalnych. Jest nie tylko praktyczny i oddziela warstwę poduszek od ściany, ale może również pełnić pewne funkcje dodatkowe, które zwiększają wygodę użytkowania tego mebla i komfort odpoczywania. Mowa tu o możliwości wybrania łóżka, w którym zagłówek wyposażony jest w światełka umożliwiające czytanie wieczorową porą, a nawet w głośniki radiowe.

Zalety łóżka kontynentalnego

Łóżko kontynentalne łączy w sobie dwa podstawowe aspekty, które czynią pokój hotelowy luksusowym pomieszczeniem. Są niezwykle eleganckie i świetnie komponują się z wystrojem pokoju, jak również są najbardziej wygodnymi łóżkami, które gwarantują duży komfort i bezpieczeństwo kręgosłupa podczas snu.

Łózko kontynentalne ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest efektowne i eleganckie. Wpływa na to jego masywność, tapicerowane elementy i zintegrowanie wizualne materaca ze skrzynią. Jest bardzo wygodne, dzięki zastosowaniu dwóch warstw materaca i specjalnych stelaży, które umożliwiają sterowanie sposobem ich ułożenia. Materace, jakie są dobierane do tego typu łózek są najwyższej jakości i posiadają najwyższe standardy wygody. Są bezpieczne dla kręgosłupa i zapewniają optymalne ułożenie sylwetki podczas snu. Dzięki specjalnemu systemowi wentylacji, łózka są higieniczne i łatwo utrzymać je w czystości. Dotyczy to również utrzymania czystości pod nimi. Umocowanie skrzyni na drewnianych nóżkach, które powodują jej podwyższenie ponad poziom podłogi, przekłada się na łatwy dostęp odkurzacza pod samo łóżko, dzięki czemu nie gromadzi się tam kurz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here