Spłata karty kredytowej

Aktualnie karty kredytowe nie są jeszcze wśród Polaków zbyt popularnym rozwiązaniem. Warto jednak wiedzieć, że jest to przydatny produkt bankowy, a używanie go może być dla nas bardzo korzystne. Oczywiście pod warunkiem, jeśli będziemy robić to rozsądnie, a środki udostępnione przez bank będziemy rozdysponowywać w odpowiedni sposób. Należy pamiętać o tym, że wykorzystane z karty kredytowej środki finansowe trzeba kiedyś oddać. Spłata karty kredytowej to zdecydowanie jedna z mniej lubianych czynności jednak jest konieczna, aby móc znów się cieszyć dodatkowymi pieniędzmi. Zobacz, co warto wiedzieć o spłacie karty kredytowej i kiedy warto się na nią decydować.

Wysokość odsetek od zadłużenia kartą kredytową – od czego zależy?

To czy spłata karty kredytowej będzie dla nas trudna bądź też nie zależy od tego, jak wykorzystamy limit na karcie i w którym momencie go spłacimy. Decydując się na korzystanie z tego produktu bankowego, należy pamiętać, że na karcie naliczają się odsetki. Osoby, które nie do końca wiedzą, w jaki sposób są one naliczane, mogą się niemiło zaskoczyć w momencie, gdy przyjdzie do spłacenia długu. Może się bowiem okazać, że musimy oddać o wiele więcej, niż wydaliśmy.

Okres bezodsetkowy

Większość kart kredytowych oferuje okres bezodsetkowy. Pozwala on na darmowe korzystanie ze środków banku – pod warunkiem, że dług zapłacimy w terminie. W momencie, gdy wykonasz transakcję kartą kredytową, to od wykorzystanego limitu nie będą naliczały się odsetki. Konieczne jest jednak uregulowanie całego zadłużenia w czasie trwania okresu bezodsetkowego. Najczęściej trwa on kilkadziesiąt dni, więc nie powinno być problemu z tym, aby zmieścić się w czasie. Jeśli jednak nie zrobimy tego w rzeczonym okresie lub spłacimy tylko część długu, to okres bezodsetkowy nie będzie obowiązywał. Odsetki zaczną być wtedy naliczane wstecz od dnia dokonania transakcji.

Odsetki od transakcji gotówkowych i bezgotówkowych

Dla transakcji gotówkowych okres bezodsetkowy nie obowiązuje i odsetki są naliczane od razu. Najpierw naliczą się odsetki za okres od wykonania transakcji do wygenerowania wyciągu, a następnie, co zobaczymy dopiero w kolejnym wyciągu, powstaną kolejne odsetki za czas od wygenerowania wyciągu do faktycznej spłaty długu. Aby tego uniknąć, należy uregulować dług od razu po otrzymaniu wyciągu.

Jeśli chodzi o naliczanie odsetek od transakcji bezgotówkowych, to może się to okazać dość skomplikowane. Jeśli spłacimy tylko część swojego długu w okresie bezodsetkowym, to i tak zostanie on anulowany. Jest tak, ponieważ cały dług trzeba spłacić w okresie bezodsetkowym, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Jak spłaca się kartę kredytową?

Spłacanie karty kredytowej jest proste i szybkie https://habzafinanse.com.pl/splata-karty-kredytowej-co-trzeba-wiedziec/. Możesz poczekać do momentu, aż dostaniesz wyciąg, aby wiedzieć, ile jesteś winny bankowi lub spłacić dług przed czasem. Jeśli dokonasz danego dnia transakcji kartą kredytową, to tego samego możesz już spłacić swoje zadłużenie. Wpłaty dokonuje się na numer rachunku, który jest przypisany do otrzymanej karty. Na tym rachunku nie można przechowywać środków i służy jedynie do tego, aby wpłacać tam należności względem banku. W praktycznie każdym banku spłata karty kredytowej wygląda tak samo i nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Warto jedynie pamiętać o tym, aby spłacać dług w okresie bezodsetkowym, aby nie narazić się na dodatkowe, wysokie koszty używania karty kredytowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here