Spokojna starość na Wyspach - jak dobrze przygotować się na życie po 50-ce

Stare porzekadło głosi: “starość, nie radość”. Jest w nim niestety sporo prawdy – na starość człowiek traci energię oraz jest bardziej podatny na różne choroby i schorzenia. Choć można wiele na to zaradzić, jeśli odpowiednio zadbamy o siebie wcześniej, to pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

To wszystko nie zmienia jednak faktu, że starość można spędzić w sposób spokojny i pozbawiony zmartwień. Szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie poziom opieki medycznej nad osobami starszymi stoi na wysokim poziomie, możemy liczyć na to, że czeka nas spokojna starość. Poza tym jednak istotne jest zapewnienie sobie ubezpieczenie, dzięki któremu nasi bliscy nie będą musieli się martwić o formalności po naszej śmierci. Over 50 Insurance jest takim właśnie rozwiązaniem.

Czym jest Over 50 Insurance?

Funkcjonuje wiele nazw dla tego typu ubezpieczeń – Over 50’s, Over Fifites, etc., jednak wszystkie nieodmiennie dotyczą tego samego typu ubezpieczenia. Warunkiem koniecznym do otrzymanie go jest bycie w wieku od 50. do 80. lat. Jego funkcja jest zapewnienie osobom powyżej 50. roku życia ubezpieczenia pochówkowego, dzięki czemu osoby bliskie mogą zająć się naszym pogrzebem bez zmartwień o koszty.

Atutem takiej formy ubezpieczenia jest zdecydowanie to, że ma ona bardzo niskie wymagania. Należy pracować lub mieszkać na terenie Wielkiej Brytanii i mieć pomiędzy 50. a 80. lat. W przeciwieństwie od standardowego ubezpieczenia na życie, nie są konieczne żadne ankiety medyczne – otrzymanie ubezpieczenia nie zależy od naszego stanu zdrowia, co czyni je idealnym dla osób o słabym zdrowiu. Jedyne czynniki, które mają tak naprawdę znaczenie jest palenie tytoniu oraz wiek, a wpływają one tylko na cenę, nie zamykając nam całkowicie drogi do polisy.

Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że polisa taka niesie ze sobą duże ryzyko dla ubezpieczyciela, dlatego istnieje okres wyłączenia ryzyka ubezpieczeniowego, który w zależności od polisy może trwać od 12 do 36 miesięcty. Oznacza to, że polisa będzie w pełni wypłacona dopiero po tym okresie – jeśli śmierć nastąpi wcześniej, to rodzina otrzyma równowartość 100 lub 150% dotychczas złożonych składek w zależności od polisy.

Co pokrywa polisa?

Jednak ubezpieczenie Over 50 nie zapewnia odszkodowania jedynie w wypadku śmierci ubezpieczonego. Jest ona również swego rodzaju ekwiwalentem Critical Illness Insurance, ponieważ środki będą wypłacone również w momencie, gdy ubezpieczony zachoruje na jedną z chorób określanych jako krytyczne, np.:

●     zawał,

●     rak,

●     wylew,

●     głuchota,

●     choroba Alzheimera,

●     demencja,

●     ślepota.

Kto może liczyć na ubezpieczenie 50+?

Polisa jest kierowana do osób, które ukończyły 50 lat i borykają się z chorobami, dlatego wymagania nie są duże. W przypadku tradycyjnej polisy na życie w tym momencie trzeba by się liczyć z dużymi kosztami. Tutaj możemy liczyć na polisę w przystępnej cenie, która dostępna będzie dla wszystkich, którzy najbardziej tego potrzebują. Dzięki Over 50 Insurance możesz być pewien, że Twoja rodzina otrzyma odpowiednie wsparcie finansowe po Twojej śmierci. Możesz odpoczywać na starość, będąc pewnym, że w razie, gdyby stało się najgorsze, nie pozostawiasz po sobie zbyt wiele formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here