Wózki magazynowe wysokiego składowania

Optymalny plan składowania i transportu wewnątrz magazynowego ma decydujący wpływ na szybkość i wydajność procesów logistycznych. Przestrzeń magazynowa nie jest „z gumy”, a w czasach kiedy każdy metr magazynu jest na wagę złota należy stosować rozwiązania oraz wózki magazynowe, które przekładają się na jej maksymalne wykorzystanie. Odpowiedzią na te problemy są regały wysokiego składowania oraz kompatybilne z nimi elektryczne wózki wysokiego składowania, potocznie zwane Reach Truckami.

Wózki magazynowe typu Reach Truck 

W ofercie marki Crown, amerykańskiego producenta wózków magazynowych znaleźć można maszyny typu Reach Truck, dedykowane do pracy z różnymi typami palet, o różnych parametrach i zastosowaniach. Wózki z serii ESR 5200 oferują udźwigi w zakresie od 1.4 t do 2.0 t oraz maszty podnoszące paletę do 13000mm. Crown oferuje 4 typy modelu 5200, a mianowicie: 5220, 5240, 5260 oraz 5280S. Producent umożliwia klientowi dobór produktu idealnie odpowiadającego jego potrzebom i możliwościom magazynu. Modele różnią się od siebie udźwigiem nominalnym, możliwymi wysokościami podnoszenia ale także wyposażeniem standardowym czy wielkościami skrzyń bateryjnych (możliwe pojemności baterii od 420A/h do 930A/h). Każdy wózek wysokiego składowania z serii ESR jest wyposażony w silniki w technologii AC, przesunięty maszt, system Access 123, zaawansowany pulpit sterowniczy z zespołem wskaźników w tym wskaźnikiem kierunku koła napędowego, wskaźnikiem naładowania baterii oraz menu w języku polskim. W Polsce wyłącznym dystrybutorem wózków typu Reach Truck Crown jest dostawca kompleksowych rozwiązań magazynowych, firma WDX.

Wózki magazynowe typu Reach Truck

Na co zwracać uwagę przy wyborze wózka wysokiego składowania 

Przed zakupem dóbr inwestycyjnych wskazane jest wykonanie analizy kosztów eksploatacji, obsługi i serwisu zakupionych produktów składających się na TCO (ang. Total Cost of Ownership). Uwzględnić powinno się więc nie tylko cenę zakupu maszyn ale również żywotność urządzenia definiowaną w ilości motogodzin i latach pracy, czy koszty paliwa i energii elektrycznej.

Decydując się na zakup wózka magazynowego mamy prawo wymagać od producenta pełnej analizy kosztów. Oferowane przez Crown wózki widłowe zdecydowanie dobrze wypadają na tle konkurencji. Wydłużone okresy międzyprzeglądowe, bardzo niska awaryjność czy koncentracja na jakości produktu pozwala oferować produkty o najniższym TCO na rynku.

Załącznik:
esr5200_2.jpg

Wózki magazynowe

Wózki magazynowe produkowane w Niemczech

Produkcja wózków Crown ESR typu Reach Truck odbywa się w Niemczech przy wykorzystaniu podzespołów w ponad 90 % pochodzących z własnej produkcji Crowna. Wózki te słyną z najsolidniejszej na rynku konstrukcji oraz zastosowania materiałów najwyższej jakości. Projektując wózki marka Crown nie idzie na kompromisy co ma przełożenie na lifetime produktu. Ponadto każdy wózek z serii ESR5200 jest wyposażony w wbudowany moduł diagnostyczny który w momencie zaistnienia usterki wyświetla kod błędu i kwalifikuje usterkę jako poziom 1, 2 lub 3 co z kolei przekłada się na możliwość dalszej pracy wózkiem i wskazuje przyczynę usterki. Ma to wpływa na zniwelowanie przestojów pomiędzy awariami oraz na bezpieczeństwo pracy operatora, który w szybki sposób może poinformować przełożonego o awarii przekazuje konkretną informację o dalszym sposobie postępowania. Kod usterki obliguje serwis do dotarcia do klienta z zestawem części niezbędnym do usunięcia konkretnej ukrytej pod kodem awarii.

Pełna oferta elektrycznych wózków magazynowych Crown dostępna jest na www.wozkicrown.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here