Wizyty w kantorach z walizkami wypełnionymi pieniędzmi to obrazek, którego nikt nie chce oglądać i na pewno nie chce być jego uczestnikiem. Jest to czynność męcząca, zbędna i do tego potencjalnie niebezpieczna, ponieważ oznacza konieczność dysponowania w danej chwili dużą ilością gotówki. Transakcje online są nieporównanie bezpieczniejsze i wygodniejsze, więc powstanie odpowiednich mechanizmów wymiany walut online było tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy już się pochwalić kilkoma dużymi serwisami działającymi w pełni profesjonalnie, a łączną liczbę ich użytkowników szacuje się na 400 000 osób.

Koniec z pośrednikami

Jedną z największych zalet Internetu jest możliwość bezpośredniego kontaktowania się ludzi, którzy w inny sposób nie mieliby szans na zawarcie transakcji. Fenomen ten wykorzystały przede wszystkim portale aukcyjne z globalnym Ebay i domorosłym Allegro na czele. Bardzo podobny mechanizm wykorzystuje kantor online, który ma dodatkowo taką przewagę, że handluje dobrem idealnie homogenicznym. Wszystkie złotówki są takie same, a jedno euro nie jest różne od drugiego. Dzięki temu istotny staje się tylko kurs walut online. Ten ustalany jest dla całego rynku i jeśli kupujący się na niego godzą, dochodzi do natychmiastowej transakcji pomiędzy nimi. Bez pośredników. Oferty są oczywiście agregowane, więc nie ma tu potrzeby bezpośredniego kontaktowania się osób. Wszystkie transakcje zachodzą bezpośrednio na kontach.

Rynek oparty o banki

Bezpieczeństwo i pewność transakcji są w systemie wymiany walut online na pierwszym miejscu. Najbardziej znane marki polskich kantorów online, nigdy nie były zamieszane w żadne skandale, a ich klienci nie zgłaszali zastrzeżeń do usługi. Jednym z takich kantorów internetowych jest z pewnością serwis internetowy Gieldawalut.com, który otrzymał CERTYFIKAT LAUR EKSPERTA 2016/2017 z usługą: „Bezpieczna wymiana walut online”.

Zaufanie jest budowane tutaj dodatkowo poprzez ścisłą współpracę kantorów online i banków. Aby skorzystać z kantoru, trzeba mieć konta w dwóch różnych walutach: konto, z którego pobrana zostanie jedna waluta i konto, na które wpłynie druga waluta. Konta mogą być w tym samym lub w różnych bankach. Nie ma to znaczenia, ponieważ wspomniane kantory współpracują ze wszystkimi istotnymi bankami w kraju i mają w nich swoje rachunki. W ten sposób transakcje są traktowane jako transakcje wewnętrzne, są bezpieczniejsze i zachodzą dużo szybciej.

Im większa skala, tym większe zyski

Taki rodzaj wymiany walut początkowo wykorzystywany był głównie przez firmy wymieniające większe sumy pieniędzy. Były one bowiem zaoszczędzić i tym samym zyskać nawet do kilku procent wartości wszystkich swoich wpływów, co niejednokrotnie przekraczało ich stopę zwrotu. Osoby prywatne także powinny być bardzo zainteresowane nowoczesnym sposobem wymiany pieniędzy, gdyż kilka punktów procentowych różnicy w wysokości spreadu walutowego pomiędzy transakcjami nowoczesnymi i klasycznymi oznacza ogromne oszczędności. Serwis Gieldawalut.com szacuje, że rezygnując z usług bankowych na rzecz tego portalu, można uzyskać dodatkowe 2200 złotych przy sprzedaży 10000€.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here