5 mitów o kantorach internetowych

0

Fałszywe przeświadczenia prześladują branżę kantorów internetowych od początku. Pomimo faktu, że są najtańszymi operatorami na rynku, zrozumienie zasad na jakich funkcjonują nie jest najłatwiejsze. Zweryfikujmy 5 mitów na temat e-kantorów, które pomogą ci zrozumieć ten biznes. Zaczynamy!

Wydajność pracy na najwyższym poziomie? Może być jeszcze lepiej!

0

Masz wrażenie, że wydajność w twojej firmie jest „najsłabszym ogniwem”? Jeśli tak, to najwyższa pora coś z nią zrobić. Wcale nie musisz zatrudniać większej ilości pracowników – wystarczy, że przyjrzysz się dokładnie funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i podejmiesz odpowiednie decyzje.

Co wpływa na wydajność pracy?

Produktywność jest zależna od wielu czynników, przeważnie jednak wyróżnia się trzy podstawowe grupy czynników, czyli kapitał fizyczny, ludzki oraz technologie. Pod pierwszym hasłem rozumiemy wszelkie kwestie dotyczące działania firmy „od zewnątrz”, a więc np. budynek, w którym dane przedsiębiorstwo funkcjonuje. Kapitał ludzki to pracownicy oraz ich wszystkie kompetencje, zarówno te twarde, jak i miękkie. Pod technologiami rozumiemy naturalnie całe wsparcie, jakie daje firmie rozwój np. IT. Poza tym wskazuje się też chociażby czynniki naturalne (mowa tu chociażby o zasobach występujących na terenie danego kraju).

Zwiększenie wydajności przynosi wiele plusów przedsiębiorstwu. Wiele mówi się o tym, że polscy pracownicy pracują mało wydajnie. Wpływ na to mają właśnie wszystkie wymienione powyżej czynniki; jeśli dostarczasz swoim pracownikom sprzęt słabej jakości, to będą oni pracować wolniej niż osoby na tym samy stanowisku pracujące z lepszym sprzętem. Jeśli więc chcesz zwiększyć wydajność, musisz przestać patrzeć na zakupy dla firmy jako na wydatki, a bardzie jak na inwestycje, które zwrócą się w przyszłości.

Gdzie szukać pomocy, gdy wydajność jest zbyt niska?

Można próbować rozwiązywać problemy samemu, ale prawda jest taka, że większość przedsiębiorców potrzebuje fachowego naprowadzenia, by dostrzec, jak naprawić błędy w firmie. Dlatego właśnie polecamy Wam korzystanie z doradztwa systemowego i procesowego. To pozwoli uporządkować m.in. takie aspekty działalności firmy, jak:

  1. Wydatki – doradztwo systemowe zajmie się dokładny przejrzeniem budżetu Twojej firmy i doradzi, co możecie zmienić, by ograniczyć niepotrzebne wydatki (bo przecież zdarzają się one niemalże w każdej firmie!)
  2. Usprawnienie procesów pomiędzy poszczególnymi częściami firmy – to będzie miało wpływ przede wszystkim na satysfakcję klienta. Przykładowo, jeśli klient w branży motoryzacyjnej chce zakupić samochód, to zależy mu na tym, żeby kontakt w firmie działał prawidłowo. Z pewnością chciałby więc kontaktować się nie tylko ze sprzedawcą, ale też np. z mechanikiem czy lakiernikiem, którzy przygotują mu samochód od strony technicznej,
  3. Optymalizacja procesów, która odsuwa konkurencję. Dynamiczna, prężnie rozwijająca się firma po prostu musi zostawić konkurencję w tyle. Doradztwo systemowe i procesowe pozwoli ci dojść do takiego momentu, w którym mniejsza konkurencja przestanie być istotna, a ważniejsi dla ciebie staną się naprawdę poważni przedsiębiorcy na rynku. Pamiętaj, że jeśli twoja firma się nie rozwija, to bardzo szybko na rynku może znaleźć się ktoś, kto chętnie zastąpi twoje miejsce. Dlatego tak ważne jest, by dbać o doradztwo systemowe w firmie.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Team Prevent sp. z o.o.

Regulacje dotyczące pracy sprzątaczki

0

Czy istnieją normy dotyczące pracy osób, które realizują usługi sprzątające?

Jak właściwie zaciągać kredyt na urlop?

0

W pewnym sensie każdy z nas z utęsknieniem wypatruje lata, odliczając godziny i dni do czasu kiedy odpoczniemy i naładujemy bateryjki. Możliwości mamy sporo, możemy opłacić niedrogie wakacje nad jeziorami lub Bałtykiem, inni natomiast wybierają nieraz droższe zagraniczne wyjazdy, lecz za to ręczące dobrą aurę. Nie wszyscy są jednak w tak wygodnej pozycji, że stać ich na pokrycie kosztów związanych z wypoczynkiem bez względu czy będą to krajowe, czy dalekie zagraniczne wakacje, w związku z tym nierzadko sięgamy po kredyt na urlop.

Niezależnie czy lubimy spędzać wczasy w 4 gwiazdkowym hotelu, odpoczywając wygodnie, bądź taniej w domku letniskowym nad jeziorem, to na takie wakacje trzeba posiadać pieniądze, dlatego tak chętnie posiłkujemy się kredytami, tym bardziej że obecnie zdołamy je pobrać na faktycznie doborowych warunkach.

Jak pobrać kredyt na urlop online?

Niezależnie w którym banku będziemy składali wniosek, czynności z tym związane są bez mała identyczne.

– Wypełniamy i przesyłamy wniosek – podajemy tylko dane z dowodu osobistego, a także deklarujemy, z jakiego tytułu uzyskujemy dochód oraz podajemy ich wysokość,
– robimy przelew weryfikacyjny – dla zweryfikowania naszych danych podanych we wniosku,
– oczekujemy na decyzję o przyznaniu oraz pieniądze – decyzja jest ogłaszana z reguły w kilkanaście minut, a pieniądze otrzymamy na podany we wniosku rachunek bankowy.

Jakie wybrać kredyt na wczasy?

Poszukując akuratnych kredytów, należy zwrócić uwagę na parę kwestii kluczowych dla pułapu poniesionych kosztów i naszej wygody, które zagwarantują nam labę bez martwienia się o ratę oraz niewielką ratę. Zwłaszcza powinniśmy poszukiwać propozycji jak najtańszych, jednakże przy tym powinno się zwracać uwagę na usługi akcesoryjne, które będą dla nas bardzo istotne w czasie wypoczynku. Usługami takimi mogą być przykładowo wakacje kredytowe i gratisowe ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie zagwarantuje nam bezpieczeństwo, ochraniając od wypadku lub zachorowania w trakcie wczasów, natomiast wakacje kredytowe dadzą nam sposobność zainicjowania spłaty kredytu nawet po wakacjach.

biznes.info.pl

Na co powinniśmy uważać?

Przed wyjazdem jesteśmy zabiegani przy kwestiach związanych z wyjazdem, ale nie można tracić głowy i trzeba podchodzić z mądrością do problemu kredytu. Przede wszystkim pożyczmy sumę, jaką będziemy w stanie spłacić, podejmujmy rozumne rozstrzygnięcia, a spędzimy fenomenalny urlop i nie uwikłamy się w niepotrzebne zadłużenia.

Na czym polega rezerwacja kursów walut?

0

Rezerwacja kursów walut – to pojęcie usługi, która jest oferowana przez część e-kantorów. Usługa ta zawarta w ofercie przyciąga rzesze klientów, a wszystko za sprawą korzyści finansowych wynikających z wymiany walut. W związku z taką formą nowej usługi warto odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Czym tak naprawdę jest rezerwacja kursów walut i jak wygląda w praktyce jej dokonanie?

5 problemów, które mogą pojawić się w pierwszych 3 latach działalności twojej firmy

0

Według najnowszego raportu amerykańskiego biura ds. Spisów ludności wskaźnik przyrostu liczby startupów i małych firm pozostaje w tyle za stopą ich upadku lub zamknięcia

Zakup sprężarki – jakie są koszty?

0

Kupno dobrej sprężarki jest niezwykle kluczowe dla przedsiębiorstwa. Co prawda, koszty ponoszone są tylko raz, natomiast skutki ponosi się przez wiele lat. W perspektywie kilku lat zakup jest wyłącznie niewielką częścią wydatków, z którymi muszą liczyć się właściciele. Zdecydowana większość środków inwestowana jest w konserwacje, obsługę techniczną, a także w energię elektryczną. W dzisiejszym artykule poznasz całkowite koszty, którymi należy objąć sprężarkę w ciągu kilku lat użytkowania.

Możliwości technologiczne parku maszyn PONAR WADOWICE

0

Wyznacznikiem dobrze prosperującej firmy, niemal tak jak każdego innego fachowca, jest sprzęt, na jakim pracuje. Poziom techniczny, jaki reprezentuje dana marka jest odtwarzany w projektach, które realizowane są dla klientów. Poziom jednych rzutuje na końcowe efekty. Nowoczesny oraz pozwalający na uzyskanie wysokiej jakości sprzęt jest niemal gwarancją dobrze wykonanej pracy.

Produkcja bez tajemnic

Szeroka gama usług oferowanych w zakresie obróbki skrawaniem stawia przed nami wymagania stałego rozwoju i inwestowania w najnowocześniejsze technologie. Różnorodność usług, złożoność niektórych projektów, a także stały rozwój technologii sprawiają, że bez nowoczesnego sprzętu ciężko byłoby odnaleźć się na rynku. Jednakże pamiętać należy, że nawet najbardziej innowacyjny sprzęt bez wsparcia podstawowych narzędzi może okazać się bezużyteczny. Wśród obrabiarek CNC nasz park maszynowy wyposażony jest we frezarki, tokarki, wytaczarki i szlifierki. Połączenie nowoczesnych technologii z konwencjonalnymi metodami pozwala na zoptymalizowanie procesów produkcyjnych i dopracowanie nawet najmniejszych detali. Co więcej, dopełnieniem całego procesu jest kontrola jakości na poszczególnych jej etapach.

Dbanie o szczegóły

Dział Kontroli Jakości dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu oraz bogatemu wyposażeniu naszego parku maszyn szybko, oraz sprawnie diagnozuje, oraz kontroluje parametry i poszczególne wymiary wytwarzanych produktów. Doposażanie parku maszyn umożliwia szybszą i łatwiejszą realizację projektów niemal pod klucz.

Dlaczego warto jest stale rozwijać asortyment i inwestować w sprzęt? Poprzez nowoczesne metody produkcyjne wzrasta szybkość realizacji projektów, a co za tym idzie — zdobywamy doświadczenie i produkujemy dla firm krajowych, jak i zagranicznych. Zaufanie, jakie okazywane jest naszej firmie jest dla nas najlepszym wyznacznikiem jakości.

Szeroki zakres wyposażenia i długoletnie doświadczenie Działu Kontroli Jakości daje możliwości na szybką i fachową kontrolę różnorodnych parametrów, a także wymiarów detali, które są produkowanych w siedzibie Ponaru. Produkty końcowe, takie jak zawory hydrauliczne poddawane są szczegółowej  kontroli, zarówno na początku, jak i na końcowych etapach produkcji. Pozwala to na uzyskanie jak najwyższej jakości, która przyniosła nam zaufanie wielu firm zarówno na rynku krajowym, jak  i zagranicznym. Realizacja dużych projektów, jak i tych mniejszych, nie stanowi dla nas problemu, a do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Czy istnieją sprawdzone sposoby inwestowania na Forex?

0

Kiedy ktoś zaczyna inwestować na rynku walutowym Forex to musi zdawać sobie sprawę ze specyfiki par walutowych i poznać ich szerszy kontekst. Warto wiedzieć, na czym rynek Forex się opiera, gdyż dzięki temu można będzie wypracować sposoby inwestowania, które przyniosą nam największe korzyści.

Co warto wiedzieć o Systemie Zarządzania Majątkiem?

0

Norma ISO 55001 dotyczy Systemu Zarządzania Majątkiem, który może być wdrożony w każdego rodzaju organizacji. Została ona opracowana na bazie standardu BSI PASS 55, Zarządzanie aktywami fizycznymi. Wymagania tego standardu zostały tak przekształcone, aby były odpowiednie zarówno dla aktywów materialnych,  jak i niematerialnych.

ZOBACZ TEŻ