Urządzenia gastronomiczne – jak wybrać dostawcę?

0
Urządzenia gastronomiczne

Wyposażenie placówki gastronomicznej to wcale nie taka prosta sprawa. Niezbędne są zarówno sprzęty zapewniające odpowiednią wentylację i klimatyzację, jak i urządzenia gastronomiczne. Jeżeli więc planujemy zakup trzonów kuchennych, kuchni indukcyjnej czy pieca, musimy dobrać sprzęt odpowiedni do naszych potrzeb, który pozwoli przygotować każde danie z naszego menu. Najlepszym sposobem na dokonanie dobrego zakupu jest wybranie zaufanego dystrybutora, który dostarczy nam komplet niezbędnych sprzętów.

Urządzenia gastronomiczne – korzystaj z doradztwa

Dystrybutor, któremu zależy na współpracy z nami, będzie chciał sprzedać nam urządzenia gastronomiczne, z których będziemy zadowoleni. Dlatego też w firmie godnej zaufania zostanie nam przydzielony opiekun klienta lub doradca, który będzie w stanie polecić nam najlepsze rozwiązania do naszego lokalu. Warto zachować numer do takiej osoby, aby móc w każdej chwili skontaktować się z nią i zadać dodatkowe pytania lub zgłosić problem.

Urządzenia gastronomiczne – postaw na jakość

Wysoki standard obsługi klienta jest bardzo ważny, jednak dostawca powinien przede wszystkim posiadać urządzenia gastronomiczne dobrej jakości. Ważne więc, aby zdecydować się na dystrybutora z wyprofilowaną ofertą, w której znajdują się sprawne i funkcjonalne sprzęty w korzystnych cenach. Warto wybierać sprzedawców z długim stażem na rynku, którzy dobrze wiedzą jak zaspokoić potrzeby wymagających klientów.

Urządzenia gastronomiczne – zapytaj o serwis

Nie bez znaczenia jest to, czy dystrybutor świadczy również usługi naprawcze. Awaria któregoś z urządzeń gastronomicznych może znacząco utrudnić funkcjonowanie lokalu więc szybki dostęp do serwisu jest bardzo istotny. Szybka reakcja pomoże zminimalizować straty wywołane niesprawnym sprzętem. Jeśli szukasz rzetelnej firmy dystrybuującej, montującej i naprawiającej urządzenia gastronomiczne w Toruniu, sprawdź tutaj https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/bydgoszcz/urzadzenia-gastronomiczne. Warto przynajmniej zapoznać się z ofertą i porozmawiać z przedstawicielem przedsiębiorstwa.

Handel na platformie Amazon

0
Handel na platformie Amazon

Platforma handlowa Amazon powstała w 1994 roku i jest obecnie największym sprzedawcą internetowym. Mogą z niej skorzystać również polscy producenci, którzy szukają nowych rynków zbytu. Magazyny oraz centra logistyczne są zlokalizowane również w Polsce, dzięki czemu polscy przedsiębiorcy mają ułatwione wejście na rynki zagraniczne. 

Co zrobić, aby móc sprzedawać na Amazon?

Dużym ułatwieniem dla polskich producentów jest biuro rachunkowe amazon. Dzięki niemu można uniknąć kar i sankcji nakładanych przez zagraniczne urzędy podatkowe. Aby rozpocząć sprzedaż na Amazon, należy dokonać wyboru produktów i rynków. Istnieje kilka kwestii, które należy koniecznie wziąć pod uwagę. Są to bariery kulturowe, językowe oraz różnice w naliczaniu podatków. Należy również zwrócić uwagę na regulacje dotyczące sprzedaży wysyłkowych oraz ustawy chroniące interesy konsumentów w poszczególnych państwach. W poznawaniu tej wiedzy można skorzystać z pomocy biura rachunkowego Amazon.

Po zarejestrowaniu konta na Amazon należy stworzyć listę towarów i usług opisanych w języku wybranego rynku. Wysyłką można się zająć samodzielnie lub wybrać usługę Amazon Fulfillment. Ta druga opcja obejmuje magazynowanie i pakowanie towarów przez centra logistyczne, do których sprzedawca musi dostarczyć sprzedawane produkty. Poza tym platforma oferuje dodatkowe wsparcie przy określeniu optymalnych cen i zapasów. Producent ma możliwość zastosowania własnych rozwiązań reklamowych i dotarcia do potencjalnych klientów.

Biuro rachunkowe Amazon prowadzi na europejskich rynkach sprawozdawczość i księgowość. Jest to duże ułatwienie, ponieważ platforma wymaga od sprzedawców obsługi w języku narodowym klientów. Sprzedawcy powinni znać języki obce albo powierzyć prowadzenie konta wyspecjalizowanym firmom. Niedotrzymanie obowiązków narzuconych sprzedawcom może skutkować nawet blokadą konta.

Księgowość amazon

Pomoc biura księgowego Amazon jest niezbędna, gdyż eliminuje możliwość powstania błędów. Unia Europejska wymaga znajomości i stosowania przepisów celnych państwa, do którego towar jest importowany. Dopełnienie obowiązków podatkowych VAT w Unii Europejskiej to zadanie należące do sprzedawców. Amazon udostępnia narzędzia, dzięki którym ułatwione jest przygotowanie właściwych sprawozdań dla urzędów skarbowych. Biuro księgowe Amazon to pewność, że sprawozdawczość nie będzie obarczona błędami. Stosowanie właściwych przepisów i limitów to gwarancja uniknięcia sankcji karnych. Biuro na bieżąco informuje o nowych przepisach, obowiązkach oraz korzyściach wynikających ze stosowania konkretnych przepisów.

Komu zlecić prace wysokościowe?

0
prace wysokościowe

Prace wysokościowe to dziedzina, którą zajmować się powinni specjaliści. Rozróżnić możemy kilka typów tego rodzaju prac, a wykonywanie każdej z nich wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami. Stąd też warto, jest wybrać odpowiednią firmę, która odpowiednio przeprowadzi prace wysokościowe.

Co to są i jakie rozróżniamy prace wysokościowe?

Prace wysokościowe to, mówiąc w skrócie, działania, które prowadzone są powyżej 1 metra nad ziemią. Wykonywane są najczęściej na różnego rodzaju rusztowaniach czy konstrukcjach, które gwarantują dostęp do najtrudniej położonych elementów. Prace wysokościowe dzieli się na zwyczajne prace na wysokości, które wykonuje się na specjalnych konstrukcjach, oraz prace alpinistyczne, wymagające specjalistycznego przygotowania i kursu. Do prac wykonywanych na konstrukcjach potrzebne są zabezpieczenia, a pracownicy powinni przejść kursy wysokościowe. Natomiast do wykonywania prac alpinistycznych potrzebny jest dodatkowo kurs wspinaczkowy i zezwolenie od lekarza. Specjalistyczne prace wysokościowe wykonują zewnętrzne firmy, które działają profesjonalnie nawet na największych wysokościach.
W skład tego typu usług wchodzą między innymi: czyszczenie elewacji, mycie okien na dużych wysokościach, montaż i demontaż konstrukcji, a także renowacja i konserwacja elewacji czy fasad budynków. Prace wysokościowe to także czyszczenie dachów oraz montaż instalacji elektrycznych. Wszystkie te prace wymagają od ekipy profesjonalizmu i specjalistycznych umiejętności.

Komu zlecić prace wysokościowe?

Prace wysokościowe to zadania dla profesjonalistów. Przede wszystkim każde tego typu działanie wymaga zamontowania specjalnej konstrukcji. Aby była bezpieczna, musi być trwała, stąd też jej budowaniem zajmują się często te same firmy, które wykonują konkretne działania. Pracami wysokościowymi zajmują się ekipy, które potrafią technicznie wykonać pewne roboty (jak na przykład konserwacja budynków), a jednocześnie posiadają w swoim zespole osoby, mające uprawnienia do tego typu pracy. Jeśli potrzebne jest wykonanie pracy, która jest określana mianem wysokościowej, należy zaangażować w sprawę odpowiednią ekipę. Firmę z łatwością można znaleźć w Internecie, warto jednak przed jej wyborem zwrócić uwagę na kilka parametrów, które cechują dobry zespół fachowców.

Jak wybrać odpowiednią firmę do prac wysokościowych?

Prace wysokościowe to nie przelewki i warto zrobić dokładny research, aby mieć pewność, że zadanie zostanie zlecone doświadczonej ekipie i wykonane dobrze. Najważniejszą kwestią w przypadku wyboru firmy wykonującej prace wysokościowe jest sprawdzenie, czy wszyscy pracownicy mają specjalne badania. Warto podkreślić, że inne wymagane są do prac alpinistycznych, które odbywają się na przykład na słupach wysokiego napięcia, inne natomiast w przypadku prac przy elewacjach – każde z działań musi jednak być wykonywane przez ekipę odpowiednio przeszkoloną i posiadającą stosowne zezwolenia. Wybierając firmę, warto również sprawdzić dotychczasowe realizacje, które udało się jej wykonać, gdyż jest to najlepsze potwierdzenie doświadczenia i dużego zaangażowania ekipy.

Ścianki szczelne, grodzice – na czym polega w geotechnice?

0
Ścianki szczelne

Geotechnika jest nauką, która bada stan gruntów, oceniając ich wytrzymałość i trwałość pod kątem budowy nowych budynków na danych terenie oraz możliwości ich użytkowania przez lata. Z pojęciem geotechniki nieodłącznie wiąże się pojęcia ścianek szczelnych wykorzystanych podczas wykopów.

Czym są ścianki szczelne?

Jak wspomniano wcześniej ścianki szczelne, nazywane także grodzicami, wykorzystywane są podczas wykopów. Najczęściej są używane jako ich zabezpieczanie, ale mogą także pozostać w ziemi, współtworząc konstrukcję docelową jako część konstrukcyjna fundamentu. Zazwyczaj wykorzystywane są jako zabezpieczenie wykopu przed napływem wód gruntowych. Dodatkowo pozwalają na wykonywanie prac niedaleko od innych obiektów inżynieryjnych. Ścianki szczelne to technologia, która wykonuje firma Keller. Ma bardzo szerokie zastanowienie oraz wiele zalet. Jednymi z najczęściej wykorzystanych są ścianki o przekroju U oraz Z. Wpuszczane są w grunt za pomocą wibratorów hydraulicznych lub młotów udarowych, tak aby przylegały do siebie, a następnie łączone ze sobą specjalnie ukształtowanymi zamkami.

Istnieje kilka rodzajów ścianek szczelnych:

 • stalowe (najczęściej wykorzystywane; o grubości od 3 do 16 milimetrów),
 • żelbetowe,
 • betonowe,
 • drewniane,
 • z tworzyw sztucznych,
 • z pali wykonywanych w gruncie.

Wykorzystanie ścianek szczelnych

Ścianki szczelne mają szerokie wykorzystanie podczas prac związanych z wykopaliskami oraz na budowach. Ich głównym zadaniem jest hamownie dopływu wody do wykopu oraz zabezpieczenie przed rozmyciem dna wykopu. Sprawdzają się jako podłoże fundamentów, zabezpieczajcie przed wypłukiwaniem gruntu. Dodatkowo mogą być wykorzystane do podtrzymywania uskoków terenu lub ścian wykopów. Ścianki szczelne używane są także podczas powstawania budowli mających za zadanie piętrzenie wody oraz falochronów – pozwalają na zabezpieczenie podłoża pod fundamentami przed wypłukiwaniem. Grodzice wykorzystywane są jako element umocnienia nabrzeża, przyczółków mostowych, czyli skrajnych podpór wiaduktów lub mostów, zabezpieczenie podczas drążenia tunelu, a także budowy koferdamów, czyli grobli podczas prac, które muszą być wykonane bez napływu wody.

Zalety ścianek szczelnych

Szerokie zastosowanie jest tylko jedną z wielu zalet ścianek szczelnych. Do jej kolejnych bardzo dużych plusów zaliczyć można stosunkowo niski koszt użytkowania w porównaniu ze ścianami szczelinowymi oraz możliwość taniego odzyskania oraz ponownego wykorzystania. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas małych, jak i dużych robót. Ich ogromną zaletą jest łatwe kształtowanie obudowy, a przy tym wysoka sztywność. Biorąc pod uwagę zastosowanie grodzic, na uwagę zasługuje bardzo wysoka szczelność ścianek. Są uniwersalne – można montować je na podłożu suchym, bagnistym, a także podmokłym lub w wodzie. Kłopotów może przysporzyć jedynie używanie ich na terenach z przeszkodami, takimi jak skały czy kamienie. Ich montaż jest bardzo łatwy oraz szybki, nie generuje hasłu oraz dużych wibracji. Demontaż również nie przysparza kłopotów. Niektórzy zauważają jednak, że ze względu na ich rozmiar może wystąpić problem z transportem.

Nauka jazdy w Lublinie. 5 cech dobrej szkoły

0
Nauka jazdy w Lublinie

Ośrodek szkolenia kierowców to miejsce, które ma za zadanie przygotować kursantów do prawdziwej jazdy samochodem. Powinno zapewniać jak najlepsze warunki do pomyślnego zdania egzaminu oraz praktycznego użytkowania auta na co dzień. Wyszczególniamy 5 cech dobrej szkoły jazdy oraz podpowiadamy, gdzie można taką znaleźć.

Cechy dobrego ośrodka szkolenia kierowców

1. Wysoka zdawalność

Wysoki wskaźnik zdawalności egzaminów to najbardziej przekonujący argument. Jest wymiernym potwierdzeniem skuteczności kursu. Nowoczesna szkoła nauki jazdy w Lublinie może przyczynić się do zdania egzaminu już za pierwszym razem – zarówno w przypadku teorii, jak i praktyki.

2. Doświadczenie

W zakresie doświadczenia nie ma kompromisów – im więcej kierowców zostało pomyślnie przygotowanych do jazdy, tym lepiej dla ośrodka. Warto postawić na firmę, która zajmuje się szkoleniem od wielu lat.

3. Rzetelność

Potwierdzeniem rzetelności szkoły jazdy są zaświadczenia i certyfikaty. Aby mieć pewność, że kurs przebiega zgodnie z zasadami ruchu drogowego oraz aktualnymi wymogami egzaminacyjnymi, warto upewnić się w kwestii profesjonalizmu.

4. Nowoczesność

Podobnie, jak zmieniają się przepisy, tak również zaplecze szkoleniowe powinno posuwać się z duchem czasu. To istotne, jakim autem jeździmy oraz w jakich salach odbywają się zajęcia teoretyczne. Centra szkoleniowe powinny zapewniać wygodę, a jazda – odbywać się w samochodach, które odpowiadają tym z egzaminu.

5. Kwalifikacje kadry

Siadanie za kierownicą po raz pierwszy wiąże się z różnymi emocjami. Dla jednych jest spełnieniem marzeń, dla innych – okazją do silnego stresu. Instruktor jazdy powinien być przede wszystkim profesjonalny i posiadać aktualną wiedzę. Jednak równie ważne jest podejście do kursanta. Wyrozumiałość i cierpliwość to podstawa.

Wybór szkoły nauki jazdy w Lublinie

Z ośrodkiem, który spełnia powyższe wymagania, można skontaktować się przez stronę https://www.oskefekt.lublin.pl/. To OSK Efekt – szkoła, która przez wielu kursantów uważana jest za najlepszą w Lublinie. Ma już ponad 25 lat doświadczenia i wciąż podąża za nowoczesnymi rozwiązaniami. Wysoki współczynnik zdawalności, spełnianie rygorystycznych wymogów SUPER OSK oraz indywidualne podejście do charakteru uczniów – te i inne cechy czynią OSK Efekt szkołą wartą poznania.

Dlaczego decydujemy się na zakup lajków na Instagramie?

0
Dlaczego decydujemy się na zakup lajków na Instagramie

Żeby zaistnieć w społeczeństwie konieczne jest dzisiaj korzystanie z mediów społecznościowych. W związku z tym, zarówno jako osoby prywatne, jak i firmy zakładamy profile na Facebooku czy Instagramie, jak i na innych popularnych serwisach. Jednak samo założenie tego rodzaju konta nic nam niestety nie daje. Musimy podjąć cały szereg działań, żeby nasz profil był zarówno ciekawy dla potencjalnych odbiorców, jak i przyciągał oko innych, nowych użytkowników danego serwisu. w ten sposób poszerzamy grono naszych odbiorców, a tym samym potencjalnych klientów.

Oczywiście w związku z tym staramy się publikować interesujące treści i ciekawe grafiki, które są spójne i pozwolą nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Chcemy by naszą relacją była spójną i przemyślana. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm oferujących swoje produkty i usługi, ponieważ w ten sposób możemy dotrzeć do potencjalnych klientów.

Zdarza się jednak, że pomimo podejmowanych przez nas wielu działań nie zdobywamy zbyt wielu lajków, a liczba obserwujących nas użytkowników nie jest zbyt interesująca. Wówczas staramy się znaleźć przyczyny tego stanu rzeczy. Czasem okazuje się, że pomimo pomysłu, który ciekawi użytkowników nie docieramy do szerokiego grona odbiorców. Co możemy z tym zrobić?

Jak szybko i skutecznie rozkręcić popularność naszego profilu?

Oczywiście w pierwszej kolejności warto się zastanowić nad tym, czy nasze konto jest na pewno atrakcyjne, a publikowane przez nas treści zachęcają do odwiedzania naszego profilu. Jeśli uważamy, że nasz pomysł na prezentację naszej działalności jest ciekawy i atrakcyjny dla odbiorców, po wiesz dzięki niemu udało nam się zdobyć zainteresowanie chociaż kilku osób, to możemy się zastanowić nad innymi sposobami rozkręcenie popularności w sieci. W przypadku instagrama coraz częściej właściciele kont firmowych decydują się na odpłatne pozyskiwanie zarówno laików, jak i obserwujących. Chociaż na pierwszy rzut oka takie sztuczne zdobywanie zainteresowania może według początkujących użytkowników być działaniem mijającym się z celem, w końcu nie pozyskujemy w ten sposób bezpośrednich klientów naszych towarów i usług, to jednak ma to całkiem spore korzyści. Zapytacie jakie?

Otóż dzięki podjęciu tego rodzaju działań uzyskujemy większy ruch na naszym profilu, dzięki ilości polubień nasze konto jest pozycjonowane znacznie wyżej, a to już prowadzi bezpośrednio do tego, że nasza oferta trafia do coraz większej ilości osób, które mogą skorzystać z naszych usług czy też zakupić oferowane przez nas produkty. Analogicznie jest z ilością obserwujących czy pojawieniem się komentarzy pod naszymi relacjami. Dzięki takim drobnym zabiegom jesteśmy w stanie pokazać, że istnieje całkiem spore zainteresowanie naszym profilem. A to z kolei w przypadku firm przekłada się bezpośrednio na zysk.

Jak kupować lajki?

Prowadząc profil firmowy w mediach społecznościowych wiele firm mających problem z zapoczątkowanej ruchu na swojej stronie czy profilu w mediach społecznościowych często decyduje się właśnie na tego rodzaju kroki. W związku z tym warto się zastanowić, jak zabrać się za tego rodzaju zakupy. Kupić lajki i obserwujących możemy przede wszystkim za pośrednictwem specjalnych stron i agencji, które bardzo często reklamują swoją działalność w Internecie. Możemy je szybko wyszukać w Internecie.

W ten sposób możemy łatwo i szybko zdobyć upragnioną popularność i zacząć docierać już do potencjalnych klientów. Oczywiście na tego rodzaju stronach możemy zakupić również inne usługi odnoszące się do działań w mediach społecznościowych. Jest to zarówno zakup obserwujących, komentarzy czy samych wyświetleń. Dzięki tego typu działaniom algorytmy odczytują nasze posty jako atrakcyjniejsze, a tym samym warte pokazania większej ilości osób.

A jak to wygląda cenowo? Średnio za kilkaset lajków musimy zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Cena ta jednak nie jest wygórowane jeśli przynosi zamierzony efekt w postaci wygenerowanych zysków oraz zdobytej popularność i w mediach społecznościowych.

Podsumowanie

Jak widać, nawet jeśli podejmujemy właściwe działania w mediach społecznościowych, to jednak nie zawsze udaje nam się zdobyć upragniony poziom popularność i, dzięki któremu zyskamy popularność A tym samym zdobędziemy potencjalnych klientów. Jednym ze skutecznych sposób na zdobycie tak upragnionego ruchu na naszym profilu na instagramie, A tym samym ruchu na naszej stronie internetowej jest właśnie zakup lajków, jak i innych usług tego typu, które pozwalają nam w krótkim czasie znacząco podnieść atrakcyjność naszego profilu.

Jakie wady i zalety posiada MLM?

0
MLM
Fot. Pexels.com

Spotykasz się z określeniem, że Twoi znajomi pracują w MLM, ale nie wiesz co to znaczy? Chcesz spróbować z dochodem pasywnym, ale słyszałeś wiele niepochlebnych opinii o takim źródle dochodu? Sprawdź jak działa ten biznes.

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/mlm-wady-zalety-posiadania-mlm/

Czym jest MLM?

MLM to skrót od angielskiego określenia Multi Level Marketing oznaczającego marketing sieciowy bądź marketing wielopoziomowy. Ten rodzaj biznesu oparty jest na sieci partnerów, którzy polecają produkty danej firmy innym. Pod tym względem jest to bardzo podobne do marketingu afiliacyjnego.

Różnica pojawia się w tym, że w marketingu wielopoziomowym można również polecać samą firmę. W praktyce oznacza to zaproszenie znajomych, aby oni także mogli polecać produkty dalej. W takiej sytuacji osoba, która poleciła nową osobę do firmy otrzymuje procent od sprzedaży jej produktów.

W taki sposób można utworzyć dochód pasywny. Czym jest dochód pasywny? Jest to sytuacja, w której bez stałych nakładów pracy można uzyskać co miesiąc środki finansowe. Jak to działa w praktyce? Osoba, którą nazwiemy Kasią poleca firmę swoim trzem znajomym, ta trójka znajomych także poleca kolejnej trójce znajomych dołączenie do firmy. W takiej sytuacji Kasia czerpie zyski nie tylko od produktów, które sama sprzedała, ale także tych, które sprzedali jej znajomi, znajomi jej znajomych oraz wszystkie inne osoby z tego łańcucha.

Zalety MLM

Jedną z zalet takiej formy działalności jest brak konkretnych kwalifikacji. Nie trzeba mieć skończonych studiów wyższych, 10 lat doświadczenia. Potrzeba jedynie chęci i zapału oraz umiejętności interpersonalnych.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę to niewielkie ryzyko związane z niewielką inwestycją finansową bądź jej brakiem. Dzięki temu możesz rozpocząć własny biznes jeszcze dziś nie ponosząc dodatkowych kosztów lokalu, pracowników czy innych elementów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Wady MLM

Największą wadą jaką niesie ze sobą MLM to wygórowane oczekiwania. Wiele osób sądzi, że od razu po dołączeniu do programu zacznie zarabiać 10 000 zł pracując jedynie 1-2 godzin dziennie. W tego typu pracy liczy się jednak zaangażowanie i ciężka praca. Zwłaszcza początki nie są łatwe. Czasami pierwsze tygodnie mogą nie przynieść efektu. Warto wziąć to pod uwagę przed dołączeniem do marketingu wielopoziomowego.

Zobacz też: http://www.eduforum.pl/metoda-wizualna-a-nauka-jezyka-obcego-dziala/

Kontrakt futures, czyli instrument pochodny

0
Kontrakt futures

Kontrakty futures są bardzo ryzykowne. Nie polecam ich początkującym inwestorom. Pamiętaj, że każda inwestycja wiąże się z rynkiem i możesz utracić swoje środki. Jeżeli jednak chcesz po prostu poszerzyć swoją wiedzę o kontraktach terminowych, przeczytaj ten artykuł.

Jak działa podnośnik gazowy?

0
podnosnik gazowy

Podnośniki gazowe do mebli (inaczej znane jako siłowniki meblowe), to niezbędne przyrządy w każdym gospodarstwie domowym. Te niepozorne narzędzia niewielkich rozmiarów przydadzą się przy różnego rodzaju remontach, zmianach wystroju wnętrz czy aranżacji. Sprawią, że montaż nowych mebli będzie łatwy i prosty. Oprócz tego zapewnią wysoki komfort korzystania z wyposażenia domu czy mieszkania. Poprzez zastosowanie podnośników w swoich gospodarstwach domowych unikniecie niedogodności związanych z eksploatacją tradycyjnie zamykanych szafek, a ich używanie stanie się przyjemne jak nigdy wcześniej. Rozwiązania te sprawdzą się zarówno do wnętrz eleganckich, klasycznych, jak i tych bardziej awangardowych i nietuzinkowych. Dzięki nim można połączyć wygodę użytkowania wraz z pożądanym designem miejsca, w których mieszkanie. I to wszystko bez żadnych kompromisów!

Kogo obejmuje ochrona przed zwolnieniem z pracy? 

0
podatek

Ochrona przed zwolnieniem z pracy obejmuje jak się okazuje całkiem dużą grupę osób. Ochrona taka może uniemożliwić pracodawcy zwolnienie pracownika z zajmowanego przez niego stanowiska. W jakich sytuacjach przedsiębiorca nie może wręczyć wypowiedzenia swojemu pracownikowi? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/ochrona-przed-zwolnieniem-z-pracy-kogo-obejmuje/ 

Kogo obowiązuje ochrona przed zwolnieniem z pracy – wiek emerytalny? 

Warunkami, które muszą zostać spełnione, żeby pracownikowi mogła przysługiwać ochrona przed zwolnień z pracy w wieku przedemerytalnym to:

 • Pracownik musi osiągnąć wiek niezbędny do przyznania mu prawa do emerytury. Dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn 65 lat. 
 • Pracownik musi legitymować się odpowiednim stażem pracy.

Urlop lub zwolnienie lekarskie

Według przepisów prawa pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w momencie, kiedy pracownik jest na urlopie, a także jest w momencie innej usprawiedliwionej nieobecności, jeśli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Nieobecność, dająca ochronę przed zwolnieniem to też nieobecność spowodowana chorobą, czyli zwolnienie zdrowotne.

Ciąża i urlop macierzyński 

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę kobiecie w okresie ciąży lub w okresie urlopu macierzyńskiego.

Ochroną przed zwolnieniem objęty jest także ojciec wychowujący dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego.

Do urlopów, w czasie korzystania z których pracownik jest objęty ochroną, należą urlopy:

 • macierzyński,
 • na warunkach urlopu macierzyńskiego,
 • rodzicielski,
 • ojcowski.

Pracownikowi, który korzysta z takiego urlopu nie można:

 • wypowiedzieć umowy o pracę,
 • wypowiedzieć warunków pracy i płacy,
 • rozwiązać z nim umowy o pracę bez wypowiedzenia

Ochrona działaczy związkowych

Ochrona ta dotyczy również działaczy związkowych. Jednak należy pamiętać, że nie każdy działać taką ochroną może być objęty. Pracowników podlegających ochronie wskazuje pracodawcy zarząd zakładowej organizacji związkowej. Pracodawca bez zgody zarządu nie może wypowiedzieć, ani rozwiązać stosunku pracy z imiennie wskazanym uchwałą zarządu jego członkiem albo z innym pracownikiem będącym członkiem danej zakładowej organizacji związkowej. 

Kto jeszcze podlega ochronie przed zwolnieniem? 

Z ochrony przed zwolnieniem z pracy mogą korzystać również m.in.:

 • członkowie rady pracowniczej przedsiębiorstwa państwowego lub przedsiębiorstwa mieszanego,
 • członkowie rady nadzorczej: spółki powstałej w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego, spółki powstałej w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa komunalnego, spółdzielni,
 • osoby skierowane do pracy przy zwalczaniu epidemii,
 • aptekarze pełniący funkcję z wyboru w organach izb aptekarskich,
 • pielęgniarki lub położne pełniące funkcję z wyboru w organach odpowiednich izb samorządowych,
 • lekarze pełniący funkcję z wyboru w organach izb lekarskich oraz lekarze weterynarii pełniący funkcję z wyboru w organach izb lekarsko-weterynaryjnych,
 • posłowie i senatorowie oraz radni,
 • żołnierze powołani do czynnej służby wojskowej,
 • społeczni inspektorzy pracy,
 • członkowie rad pracowników,
 • członkowie specjalnego zespołu negocjacyjnego lub europejskiej rady zakładowej,
 • członkowie specjalnego zespołu negocjacyjnego, organu przedstawicielskiego lub przedstawiciele pracowników w: spółce europejskiej, spółdzielni europejskiej oraz w radzie nadzorczej spółki powstałej w wyniku połączenia transgranicznego spółek.

Zobacz też: http://www.eduforum.pl/oplata-mocowa-czym-nowy-wydatek/ 

ZOBACZ TEŻ