Czym powinna charakteryzować się szkoła przyjazna dzieciom?

Tworząc placówkę szkolną, miejsce, w którym dzieci spędzają dużą część swojego dnia, musimy z jednej strony kierować się ich bezpieczeństwem i jakością edukacji, a z drugiej strony – patrząc pod kątem biznesowym – innowacyjnością i konkurencyjnością.

Zatrudnianie wyspecjalizowanej kadry pedagogicznej

Opiekunowie, wychowawcy i nauczyciele to podstawowy filar szkolnej placówki. To właśnie te osoby są odpowiedzialne za wychowanie i edukację dzieci. Rodzice, zostawiając swoje pociechy w szkole, zawsze chcą mieć pewność, że ich dzieci są pod najlepszą opieką. Kwalifikacje kadry nauczycielskiej powinny oczywiście zostać potwierdzone odpowiednim dyplomem kwalifikacji i ukończonymi studiami na kierunku pedagogicznym.

Tuż obok kadry wychowawczej dobrze, jeśli pojawiają się dodatkowi specjaliści: psychologowie, logopedzi czy psychologowie. W przypadku dzieci wymagających dodatkowej opieki, szczególnie w przypadku niepełnosprawności dobrze sprawdzą się oligofrenopedagodzy czy fizjoterapeuci. Ich zadaniem jest przede wszystkim obserwacja dzieci i ocena ich prawidłowego rozwoju.

Czas na edukację poprzez zabawę!

Najnowszym trendem w szkołach podstawowych są nowoczesne miasteczka ruchu drogowego. Co to takiego? To mini miasteczka rowerowe, które przygotowują najmłodszych do bezpiecznego poruszania się po drodze. Jest to również ciekawa i nowoczesna forma zajęć, która przede wszystkim w sposób praktyczny nauczy dziecko podstawowych zasad ruchu drogowego, przygotowując je tym samym do egzaminu na kartę rowerową.

Na co zwracać uwagę przy projektowaniu takiego miejsca? Przede wszystkim na to, by producent elementów mógł stworzyć indywidualny projekt, który będzie odpowiedzią na potrzeby placówki szkolnej. Decydując się na wybór producenta, należy również kierować się jego doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Niewątpliwie smartplac.pl to miejsce, w którym placówka szkolna może znaleźć najlepsze edukacyjne rozwiązanie dla najmłodszych.

Odpowiednie warunki pracy i nauki

Wyposażenie i zatrudnienie wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej to oczywiście podstawa, ale nie można zapominać również o odpowiednich warunkach dla pracowników, jak i uczniów. Wiemy już, że nowoczesne miejsca edukacyjne dla dzieci to must have, ale o czym jeszcze należy pamiętać?

Zaczynając od podstaw – należy zadbać o wysokiej jakości wyposażenie klas i innych pomieszczeń. Najważniejsze są ławki i krzesła, które przede wszystkim powinny formować odpowiednią postawę dzieci. Warto również zadbać o prawidłowe oświetlenie, które wpływać będzie na prawidłowy wzrok. Jeśli mówimy o nowoczesnym miejscu i szkole przyszłości, nie możemy zapomnieć również o dostępie do internetu i stanowisk komputerowych. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoich zwolenników i przeciwników. Jedno jest pewne – mimo wszystko cyfrowe elementy edukacyjne pozwolą na zaoszczędzenie na podręcznikach w całym procesie kształcenia.

Jak widać, na rynku jak najbardziej są narzędzia do stworzenie nowoczesnej szkoły! Wystarczą tylko chęci i świeży umysł osób decyzyjnych w szkolnej placówce. Kluczem do sukcesu są wyspecjalizowani nauczyciele, interaktywna nauka poprzez zabawę i ciekawą aktywność, a także nowoczesne wyposażenie wnętrza szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here