prace wysokościowe

Prace wysokościowe to dziedzina, którą zajmować się powinni specjaliści. Rozróżnić możemy kilka typów tego rodzaju prac, a wykonywanie każdej z nich wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami. Stąd też warto, jest wybrać odpowiednią firmę, która odpowiednio przeprowadzi prace wysokościowe.

Co to są i jakie rozróżniamy prace wysokościowe?

Prace wysokościowe to, mówiąc w skrócie, działania, które prowadzone są powyżej 1 metra nad ziemią. Wykonywane są najczęściej na różnego rodzaju rusztowaniach czy konstrukcjach, które gwarantują dostęp do najtrudniej położonych elementów. Prace wysokościowe dzieli się na zwyczajne prace na wysokości, które wykonuje się na specjalnych konstrukcjach, oraz prace alpinistyczne, wymagające specjalistycznego przygotowania i kursu. Do prac wykonywanych na konstrukcjach potrzebne są zabezpieczenia, a pracownicy powinni przejść kursy wysokościowe. Natomiast do wykonywania prac alpinistycznych potrzebny jest dodatkowo kurs wspinaczkowy i zezwolenie od lekarza. Specjalistyczne prace wysokościowe wykonują zewnętrzne firmy, które działają profesjonalnie nawet na największych wysokościach.
W skład tego typu usług wchodzą między innymi: czyszczenie elewacji, mycie okien na dużych wysokościach, montaż i demontaż konstrukcji, a także renowacja i konserwacja elewacji czy fasad budynków. Prace wysokościowe to także czyszczenie dachów oraz montaż instalacji elektrycznych. Wszystkie te prace wymagają od ekipy profesjonalizmu i specjalistycznych umiejętności.

Komu zlecić prace wysokościowe?

Prace wysokościowe to zadania dla profesjonalistów. Przede wszystkim każde tego typu działanie wymaga zamontowania specjalnej konstrukcji. Aby była bezpieczna, musi być trwała, stąd też jej budowaniem zajmują się często te same firmy, które wykonują konkretne działania. Pracami wysokościowymi zajmują się ekipy, które potrafią technicznie wykonać pewne roboty (jak na przykład konserwacja budynków), a jednocześnie posiadają w swoim zespole osoby, mające uprawnienia do tego typu pracy. Jeśli potrzebne jest wykonanie pracy, która jest określana mianem wysokościowej, należy zaangażować w sprawę odpowiednią ekipę. Firmę z łatwością można znaleźć w Internecie, warto jednak przed jej wyborem zwrócić uwagę na kilka parametrów, które cechują dobry zespół fachowców.

Jak wybrać odpowiednią firmę do prac wysokościowych?

Prace wysokościowe to nie przelewki i warto zrobić dokładny research, aby mieć pewność, że zadanie zostanie zlecone doświadczonej ekipie i wykonane dobrze. Najważniejszą kwestią w przypadku wyboru firmy wykonującej prace wysokościowe jest sprawdzenie, czy wszyscy pracownicy mają specjalne badania. Warto podkreślić, że inne wymagane są do prac alpinistycznych, które odbywają się na przykład na słupach wysokiego napięcia, inne natomiast w przypadku prac przy elewacjach – każde z działań musi jednak być wykonywane przez ekipę odpowiednio przeszkoloną i posiadającą stosowne zezwolenia. Wybierając firmę, warto również sprawdzić dotychczasowe realizacje, które udało się jej wykonać, gdyż jest to najlepsze potwierdzenie doświadczenia i dużego zaangażowania ekipy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here