Codzienna praca z komputerem obarczona jest wieloma konsekwencjami dla ludzkiego organizmu. Należy stanowczo uznać za błędne myślenie, iż praca biurowa, to działania przebiegające zawsze w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Nie musimy jednak godzić się na to by nasze ciało cierpiało, ponieważ są współcześnie środki zaradcze, które zapobiegają problemom zdrowotnym, wynikającym z przewlekłego siedzenia przed komputerem.

Warto na początek zdefiniować zagrożenia, jakie płyną z długotrwałego siedzenia przy komputerze. Po pierwsze szkodliwa jest dla człowieka pozycja siedząca, która obciąża ciało znacznie bardziej, aniżeli każda inna. Sposobem na wyeliminowanie dyskomfortu i niebezpieczeństwa jest odpowiedni fotel biurowy. Aby go znaleźć, należy kierować się kilkoma zasadami. Odpowiedni fotel obrotowy dla naszego kręgosłupa będzie miał wyprofilowane oparcie. Często oprócz tego, dobrej jakości fotele komputerowe, posiadają na wyposażeniu dodatkowe poduszki, które stanowią podparcie dla najbardziej obciążanych punktów pleców. Dobrze zaprojektowane krzesła biurowe mają również odpowiednie rozmiar oparcia oraz możliwość regulacji wysokości siedziska. Gdy posiadają te dwie cechy, można dostosować je indywidualnie, do wzrostu użytkownika, przez co korzystanie z fotela obrotowego jest bardziej przyjemne i przede wszystkim zdrowsze.

Jednak nie tylko fotel obrotowy jest problematycznym elementem pracy z komputerem. Często monitor bywa źródłem kłopotów, dlatego też inwestujmy w takie wyświetlacze, które posiadają specjalne technologie ochrony oczu.

Kiedy już mamy odpowiedni fotel obrotowy oraz monitor, ustawmy w naszym gabinecie jeszcze ergonomiczne biurko, które dopasuje się do naszego stylu pracy oraz pozostałych sprzętów.

Dzięki ergonomicznemu wyposażeniu biura, nasze zdrowie może być chronione, nawet podczas bardzo wytężonej pracy. Nie wolno w żadnym wypadku ignorować sygnałów ze strony naszego ciała, które ostrzegają nas od samego początku o nieprawidłowej postawie czy np. niedoświetlonym stanowisku pracy. Zmęczony wzrok, bóle pleców czy bóle głowy mogą być wynikiem nieodpowiedniego wyposażenia miejsca pracy. Na szczęście dobry fotel obrotowy, stosowne oświetlenie oraz nowoczesny monitor są w stanie natychmiast zmienić nasze biuro w higieniczne i bezpieczne stanowisko pracy oraz rozwoju zawodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here