współpraca pracowników - jak powinna wyglądać?

Większość osób, gdy usłyszy słowo geniusz, od razu widzi przed oczami, osobę która jest przemądrzała i nielubiana przez innych. Są oczywiście też tacy ludzie, którzy traktują geniuszy, jako źródło inspiracji oraz kreatywności. Jak jest z nimi faktycznie? Czy współpraca z geniuszem jest łatwa?

Kim jest geniusz?

Geniusz, to osoba która jest wybitna, inteligentna, jest w stanie uzyskać wysokie efekty w swojej działalności. IQ takiej osoby wynosi minimum 148. Na całym świecie istnieje tylko 2% populacji, która wyróżnia się takimi umiejętnościami.

Geniusze mimo swoich cudownych i wyjątkowych cech, posiadają również trudny charakter, nie potrafią się odnaleźć wśród otaczającego ich świata i ludzi. Dodatkowo szybko się nudzą, podczas wykonywania konkretnych czynności służbowych, w wyniku czego dość często zmieniają miejsce pracy.

Geniusz w pracy, czy da się z nim współpracować?

Pracodawcy bardzo lubią zatrudniać osoby, które wykazują się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Jak jest z współpracownikami? Jeżeli będziemy traktować geniusza firmowego, jako irytującego osobnika, nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Odbije się to również na naszej pracy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest schowanie dumy w kieszeń i odnalezienie wspólnego języka. Dobro ogólne w tej sytuacji jest ważniejsze.

Przeczytaj też: http://dominikum.pl/jaki-jest-okres-wypowiedzenia-umow-terminowych/

Komunikacja to podstawa

Komunikacja z geniuszem może nie być łatwa. Na pewno nie powinniśmy robić tego na sucho, na początku powinniśmy wytłumaczyć jakie mamy cele. Czemu do tego dążymy, czemu chcemy je zrealizować. Warto wejść na ten sam poziom rozmowy, w ten sposób szanujemy na wzajem swoje kompetencje. Tutaj nie chodzi o to, żeby się wymądrzać, zdecydowanie lepszą taktyką jest tłumaczenie.

Należy określić granice

Najlepszym wyjściem, które doprowadzi nas do porozumienie z geniuszem jest spotkanie się w połowie drogi. Gdy określimy swoje cele i zaoferujemy pomoc, to sukces murowany. Oczywiście zdarzają się sytuację, podczas których granica może się przesunąć, ale wszystko zależy tak na dobrą sprawę od naszego charakteru. Ponadprzeciętne zdolności intelektualne, nie powinny być odbierane jako przeszkoda w komunikacji.

Źródło: https://netwtorek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here