W ostatnich miesiącach o kryptowalutach mówią niemal wszyscy. To głównie za sprawą bitcoina, który bije kolejne rekordy swojej wartości. Wiele osób rozważa zainwestowanie w ten rodzaj pieniędzy – inni podchodzą do zagadnienia nieco sceptycznie. Jego jest pewne, wirtualne pieniądze bitcoin przeżywają teraz czas swojego pełnego rozkwitu.

Kiedyś interesowały jedynie fanów informatyki i programowania. Dziś chce je mieć każdy – od specjalistów z branży IT, przez biznesmenów, po zwykłych Kowalskich i Nowaków. Warto jednak okiełznać podniecenie. Bitcoin to waluta eksperymentalna. Jej produkcja zakończy się około 2140 roku. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak potoczą się jej losy. Nie wiadomo czy nagle świat nie straci nią zainteresowania. Wtedy możemy stracić wszystkie zainwestowane pieniądze. Może być też zupełnie odwrotnie. W ciągu kilku miesięcy może nastąpić skok wartości kryptowaluty z nieco ponad 40 tys. złotych na 100 tys. Wtedy bez wątpienia zyskamy na takim obrocie sprawy.

Historia Bitcoina sięga 1998 roku. Wtedy matematyk – Wei Daia opisał ją na liście mailingowej cypherpunków. Swój ostateczny kształt Bitcoin zyskał w 2008 roku dzięki członkowi listy, znanemu pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Kryptowaluta jest swoistym manifestem, który ma pokazać, że systemy bankowe całego świata są nieudolne i niewydolne. Bitcoina nikt nie kontroluje, nikt nie ma nad nim władzy. Jest niezależny, obejmuje cały świat i, co najważniejsze, wciąż odnosi sukcesy.  

Jak wspomnieliśmy, bitcoin nie jest oficjalną walutą. Nie uznają jej rządy. Poza tym nie mają nad nią kontroli. Co ciekawe, tego majątku nie może zabrać Ci nikt: ani sąd, ani komornik, ani urząd podatkowy, a nawet były małżonek.

Jeśli rozważasz zainwestowanie w bitcoin pamiętaj, że wiąże się to z ryzykiem. Co ważne, nie musisz inwestować od razu setek tysięcy złotych. Na początek możesz przeznaczyć na ten cel niewielką sumę i obserwować, jak potoczą się jej losy. Gdy nabierzesz doświadczenia i odwagi, zdecyduj się na zainwestowanie przynajmniej kilku tysięcy złotych. Wtedy uzyskasz najlepsze zyski.

Co ciekawe, świat przedsiębiorców, firm, sklepów przekonał się do bitcoinów. Pierwsza jaskółka pojawiła się już w lutym 2010 roku. Wtedy dokonano pierwszego zakupu za kryptowalutę. Była to pizza za 10 000 BTC. Łatwo się domyślić, że właściciel pizzerii, o ile zatrzymał te pieniądze, zrobił interes życia. Teraz bitcoinami możemy płacić na całym świecie.

Również Polska coraz odważniej otwiera się na to rozwiązanie. W tej chwili w naszym kraju funkcjonuje ponad 150 punktów, które akceptują płatności w kryptowalucie. Możecie opłacić w ten sposób rachunki telefoniczne lekcje tańca, obiad w restauracji. Za bitcoiny kupicie też sprzęt elektroniczny czy ubrania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak inwestować w kryptowalutę – zapoznaj się z naszą ofertą. Proponujemy ciekawe, pełne przydatnych informacji szkolenia. Możesz również wstąpić do naszej grupy. Podpowiemy Ci jak inwestować, aby nie być stratnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here